Strona główna 112 Jechał pod wpływem narkotyków, wpadł z powodu niezapiętych pasów

Jechał pod wpływem narkotyków, wpadł z powodu niezapiętych pasów

0

Poważne konsekwencje grożą 21-latkowi, który w miniony weekend został zatrzymany przez świdnickich policjantów. Kierujący autem osobowym nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, jednak podczas kontroli okazało się, że nie tylko to miał na sumieniu.

W sobotę, 7 maja około godziny 22.00 policjanci świdnickiej drogówki patrolując rejon miasta zauważyli samochód osobowy marki Opel, którego kierowca w trakcie jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że za kierownicą siedzi 21-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, na którego za wymienione wykroczenie policjanci nałożyli mandat oraz punkty karne. W trakcie przeprowadzanej interwencji mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo i wiele wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. Jeśli badanie krwi wykaże obecność substancji psychotropowych wówczas 21-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCzyja zguba?
Następny artykułRuszyli na spacer z kijkami po gminie Świdnica. Kiedy następny?