Strona główna Artykuł sponsorowany Jaką ochronę anywirusową wybrać?

Jaką ochronę anywirusową wybrać?

0
Statystyki pokazują, że z każdym rokiem spędzamy coraz więcej czasu w przestrzeni wirtualnej. Odwiedzanie kolejnych stron www zwiększa ryzyko na na zainfekowanie naszego systemu przez złośliwe oprogramowanie. Zastanawiasz się nad zakupem programu antywirusowego? Zobacz, jakie opcje aktualnie oferuje rynek!

Ochrona antywirusowa – funkcje programów antywirusowych
Podstawowym celem każdego programu antywirusowego jest wykrycie na urządzeniu złośliwego oprogramowania a następnie zneutralizowanie go. Połączenie z internetem oznacza migrację ogromnych danych. Część z nich może okazać się złośliwa, czyli przetworzona przez hakerów w taki sposób, aby wyrządzić szkodę naszym technologiom. Podstawową funkcją każdego programu antywirusowego jest skaner danych, który przeszukuje znajdujące się w pamięci urządzenia pliki. Zazwyczaj oprogramowanie ochronne posiada opcję regularnego sprawdzania baz danych po ich aktualizacji (np. raz w tygodniu). Oprócz tego, antywirus powinien weryfikować wszystkie odbywające się na urządzeniu operacje, czyli monitoring. Wysoki poziom zabezpieczeń może spowolnić pracę komputera lub telefonu, dlatego zwykle oferowane są zmienne poziomy ochrony, w różnym stopniu angażujące system. Wyścig technologiczny między cyberprzestępcami a przedsiębiorstwami tworzącymi oprogramowanie antywirusowe cały czas trwa.

Ochrona antywirusowa – niebezpieczeństwa w cyberprzestrzeni
Hakerzy nieustannie próbują złamać zabezpieczenia i zapory programów antywirusowych. Wymaga to jednak od nich sporo trudu i zaangażowania, tymczasem użytkownik bez oprogramowania antywirusowego staje się bezbronną ofiarą. Największe niebezpieczeństwo ze strony cyberprzestępców wiąże się z kradzieżą środków finansowych lub majątku umieszczonego w przestrzeni wirtualnej. Istnieją też jednak mniej oczywiste metody cyberataków. Ze względu na generowaną moc, hakerzy mogą wykorzystać niezabezpieczone urządzenie jako serwer przechowujący dane lub nielegalną koparkę kryptowalut. Warto też pamiętać o koniach trojańskich i robakach, które prowadzą do zniszczenia sprzętu i wykrywają dane osobiste. Dobrym sposobem na zabezpieczenie się i zmniejszenie ryzyka ataku jest instalacja oprogramowania antywirusowego G DATA. Antywirus aktywuje zapory blokujące przed przedostaniem się złośliwych programów do systemu urządzenia.

Ochrona antywirusowa – jakie oprogramowanie wybrać?
Wybór odpowiedniego zabezpieczenia antywirusowego zależy przede wszystkim od sposobu użytkowania urządzenia. Służbowy laptop, na który każdego dnia przesyłane są setki różnych plików i programów wymaga innego rodzaju zabezpieczeń niż domowy komputer, włączany sporadycznie i przeznaczony głównie do sprawdzania poczty. Antivirus G DATA to uniwersalna forma ochrony dla użytkowników z systemem operacyjnym Windows. Oprogramowanie zapewnia optymalne parametry gwarantujące bezpieczeństwo. m.in. blokadę wirusów szyfrujących, monitoring bankowości wirtualnej czy kontrolowanie podejrzanych urządzeń USB.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułFragmenty „trzydziestki piątki” do remontu. Drogowcy zajmą się też nawierzchnią drogi krajowej w Świebodzicach
Następny artykułJakie efekty daje odżywka do brwi