Strona główna 0_Slider Jak pójdzie tym razem? Wystartowały zmagania związane biciem rekordów Polski!

Jak pójdzie tym razem? Wystartowały zmagania związane biciem rekordów Polski! [FOTO]

0

Pięćdziesiąt osób weźmie udział w próbie pobicia rekordów w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym, biegu na bieżni mechanicznej oraz ergometrze wioślarskim. Celem akcji jest promowanie i popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, biegania, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu. Wydarzenie nosi hasło „Wracamy” jako wznowione po okresie pandemii. Walka z czasem i kilometrami wystartowała o godz. 9.00 w Galerii Świdnickiej!

W ustanawianiu rekordów udział biorą zaproszeni goście, kolarze, biegacze oraz wszystkie chętne osoby. W 2019 roku rowerzyści wykręcili 896,7 km spalając 20.744 kcal. Biegacze wybiegali 315,33 km, a na ergometrze pokonano dystans 311,243 km – przypomina Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy. W ramach wydarzenia przewidziano również atrakcje dla młodszych uczestników w tym tor drift-trike, czyli kontrolowany drift na rowerkach trójkołowych oraz zwariowane rowery, czyli wszelkie nieoczywiste rodzaje jednośladów. – Miasto Świdnica posiada oficjalne rekordy Polski z jazdy na rowerze, biegu na bieżni mechanicznej oraz jeździe ergometrze. W tym roku wracamy po pandemii, aby spróbować pobić swoje wyniki. Nowością będzie prowadzona klasyfikacja drużynowa. Każdy mógł stworzyć swój zespół (4 osoby) i rywalizować z innymi na wszystkich urządzeniach – dodaje Radosław Werner.

 

Ustanowienie nowych rekordów nie jest jedynym celem jaki postawili sobie organizatorzy. Każdy przebyty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł i uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na wsparcie Fundacji Fizjotriterapia Follow Your Dreams Łukasza Malaczewskiego, z która od lat współpracują świdniccy sportowcy. W trakcie wydarzenia przewidziane są atrakcje dla odwiedzających Galerię Świdnicką. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Organizatorami imprezy są: Urząd Miejski w Świdnicy, Galeria Świdnicka, Well Fitness Galeria Świdnicka przy współpracy Świdnickiej Grupy Biegowej oraz CrossBox74.

Wydarzenie FB – https://www.facebook.com/events/66887277101350

Strona www – http://sport.swidnica.pl/aktywni-24h-po-raz-piaty-wracamy/

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułNie miała szczęścia do właściciela. Kto przygarnie szylkretową kotkę?
Następny artykułSytuacja epidemiczna w powiecie, województwie i kraju