Strona główna Sport Inne Dobromierz gościł utalentowanych kolarzy

Dobromierz gościł utalentowanych kolarzy [FOTO]

0

25 września 1950 roku w Dobromierzu przyszedł na świat wielokrotny mistrz świata i wicemistrz olimpijski Stanisław Szozda. Rodzina legendy kolarstwa szosowego mieszkała przy ulicy Kościuszki 10. Podczas Pucharu Polski i Eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym w Dobromierzu, w niedzielę 22 maja została odsłonięta tablica upamiętniająca mistrza.

Stanisław Szozda dwukrotnie sięgał po wicemistrzostwo olimpijskie, pięć razy po medale mistrzostw świata, zwyciężał w Wyścigu Pokoju i Tour de Pologne. Obok Tadeusza Mytnika i Ryszarda Szurkowskiego tworzył siłę polskiego kolarstwa szosowego. Zmarł we Wrocławiu w 2013 roku. Został pochowany na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu, w Alei Zasłużonych. W uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej (więcej pisaliśmy o tym TUTAJ: https://swidnica24.pl/2022/05/w-tym-domu-mieszkal-stanislaw-szozda-legenda-polskiego-kolarstwa-foto/).

W ramach programu zawodów w sobotę odbyła się jazda indywidualna na czas. Dzień później w ramach startu wspólnego zawodnicy rywalizowali w kategoriach: młodzik i młodziczka, junior młodszy i juniorka młodsza, junior, elita i juniorki kobiet open.

Z wynikami zawodów można zapoznać się na stronie: https://www.pzkol.pl/kalendarz/1807,iii-seria-puchar-polski-w-kolarstwie-szosowym-eliminacje-oom.html

Poprzedni artykułPodział punktów w Nowej Rudzie [FOTO]
Następny artykułFragmenty „trzydziestki piątki” do remontu. Drogowcy zajmą się też nawierzchnią drogi krajowej w Świebodzicach