Strona główna Wydarzenia Świdnica Dni Papieskie. Występy w świdnickim teatrze, wieczorem spotkanie przy pomniku Jana Pawła...

Dni Papieskie. Występy w świdnickim teatrze, wieczorem spotkanie przy pomniku Jana Pawła II [FOTO]

0

18 maja mija 102. rocznica urodzin Karola Wojtyły, w latach 1978-2005 – papieża Jana Pawła II, a od 2012 roku patrona Świdnicy. Od kilku dni w mieście odbywają się wydarzenia w ramach Dni Papieskich.

Tegoroczne Dni Papieskie w Świdnicy zainaugurowało odsłonięcie wystawy plenerowej na placu św. Jana Pawła II „Urodziłem się w Wadowicach”. W świdnickiej katedrze zorganizowany został koncert „Modlitwa do Bogarodzicy” z utworami chóralnymi w wykonaniu chóru „Tactus sonus” pod dyrekcją Marty Monety oraz utworami organowymi w wykonaniu Jakuba Monety. Podczas rodzinno-sportowego festynu w Parku Centralnym odbył się III Bieg Papieski, natomiast w kościele pw. św. Andrzeja Boboli odprawiono modlitwę w intencji pokoju, Ojczyzny oraz mieszkańców Świdnicy.

18 maja, w rocznicę urodzin Jana Pawła II, również przewidziano szereg wydarzeń. W sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury wystąpiły dzieci z przedszkola Sióstr Prezentek oraz młodzież ze szkoły średniej w Bielawie. Po zakończeniu występów nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursów organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury, Instytut „Tertio milennio” oraz Świdnicką Kurię Biskupią. O godzinie 18.00 w katedrze oraz innych kościołach w Świdnicy odbędą się nabożeństwa w intencji wszystkich mieszkańców. Na godzinę 20.00 zaplanowano z kolei spotkanie modlitewne przy pomniku Jana Pawła II.

/opr. mn/

Poprzedni artykuł„zDolni Ślązacy” nagrodzeni. 21 laureatów z powiatu świdnickiego [FOTO]
Następny artykułPolska flaga obok rosyjskiej „stonki” na pomniku armii czerwonej. Miasto nie chce ograniczać swobód obywatelskich