Strona główna 0_Slider Będzie bezpieczniej na dwóch przejściach dla pieszych. Ruszyła przebudowa

Będzie bezpieczniej na dwóch przejściach dla pieszych. Ruszyła przebudowa [FOTO]

0

Ponad 593 tys. złotych pochłonie przebudowa przejść dla pieszych na ulicach Kazimierza Wielkiego oraz Ofiar Oświęcimskich. Właśnie ruszyły prace w ramach drogowej inwestycji, której celem jest poprawa bezpieczeństwa. – Przy ul. Ofiar Oświęcimskich ustawiono oznakowanie tymczasowe – roboty drogowe i spowolnienie do 30 km/h. Droga będzie przejezdna, wprowadzone zostaną jednak czasowe ograniczenia w ruchu – informuje świdnicki magistrat.

Przypomnijmy, pod koniec lipca ubiegłego roku poinformowano, że Świdnica otrzymała dofinansowanie w wysokości 440 tys. złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, z przeznaczeniem na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Środki przyznano na przebudowę przejść dla pieszych na ulicy Kazimierza Wielkiego (na wysokości wjazdu do sklepów Stokrotki i Czerwonej Torebki) oraz w obrębie skrzyżowania ulic Ofiar Oświęcimskich i Zwierzynieckiej.

Oba przejścia dla pieszych zaprojektowano w formie przejść z azylem. Takie rozwiązanie pozwoli na skrócenie czasu przebywania pieszego na jezdni drogi i zapewni bezpieczną przestrzeń pomiędzy potokami pojazdów poruszającymi się w przeciwnych kierunkach. W celu uniemożliwienia przekroczenia jezdni poza przejściem dla pieszych, zamontowane zostaną bariery. Aby osoby niedowidzące mogły zorientować się gdzie jest krawędź jezdni oraz wejście na przejście dla pieszych, przewiduje się zastosowanie systemu informacji fakturowej. Dodatkowo powstanie nowe, dedykowane przejściom oświetlenie uliczne – tłumaczy Magdalena Dzwonkowska z Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W przypadku „zebry” na ulicy Ofiar Oświęcimskich, w ramach przebudowy przewidziano zmianę lokalizacja przejścia. – Znajdować się ono będzie po przeciwnej stronie skrzyżowania. W projekcie uwzględniono także budowę oraz przebudowę chodnika na dojściu do przejścia. Przebudowany zostanie również wjazd w kierunku budynków przy ul. Ofiar Oświęcimskich 44-55 – wylicza Dzwonkowska.

Koszt przebudowy przejścia dla pieszych przy ulicy Ofiar Oświęcimskich to ponad 291 tys. zł, natomiast przy ulicy Kazimierza Wielkiego – ponad 302 tys. zł. Roboty drogowe zgodnie z umową potrwają do końca sierpnia 2022 roku.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułWyobraźnia bez granic. Trwają teatralne zmagania przedszkolaków [FOTO]
Następny artykułŚwięto akrobatyki w Żarowie [WYNIKI/FOTO]