Strona główna 0_Slider AKTYWNI 24 po raz piąty! Bicie rekordów już w sobotę w Galerii...

AKTYWNI 24 po raz piąty! Bicie rekordów już w sobotę w Galerii Świdnickiej

0

Po raz piąty świdniczanie podejmą próbę pobicia rekordów w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym, biegu na bieżni mechanicznej oraz ergometrze wioślarskim. Celem akcji jest promowanie i popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, biegania, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu. Wydarzenie nosi hasło „Wracamy” jako wznowione po okresie pandemii.

Każdy może mieć swój w tym udział i jest zaproszony do Galerii Świdnickiej na bicie rekordów. Start o godzinie 9.00 w sobotę, 21 maja, a koniec dokładnie 24 godziny później – o godzinie 9.00 w niedzielę, 22 maja. Wszystko w ramach kolejnej edycji akcji AKTYWNI 24.

W ustanawianiu rekordów udział wezmą zaproszeni goście, kolarze, biegacze oraz wszystkie chętne osoby, które serdecznie zachęcam do wspólnej zabawy. W 2019 roku rowerzyści wykręcili 896,7 km spalając 20.744 kcal. Biegacze wybiegali 315,33 km, a na ergometrze pokonano dystans 311,243 km – mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W ramach wydarzenia przewidziano również atrakcje dla młodszych uczestników w tym tor drift-trike, czyli kontrolowany drift na rowerkach trójkołowych oraz zwariowane rowery, czyli wszelkie nieoczywiste rodzaje jednośladów.

Miasto Świdnica posiada oficjalne rekordy Polski z jazdy na rowerze, biegu na bieżni mechanicznej oraz jeździe ergometrze. W tym roku wracamy po pandemii, aby spróbować pobić swoje wyniki. Nowością będzie prowadzona klasyfikacja drużynowa. Każdy może stworzyć swój zespół (4 osoby) i rywalizować z innymi na wszystkich urządzeniach. Oczywiście można zgłaszać się również indywidualnie – dodaje.

Warunkiem wzięcia udziału jest wysłanie zgłoszenia poprzez specjalny formularz rejestracyjny dostępny na stronie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc6xxS9US50BPD5A3-_zLzANQHBvEDmxH9SjfPpMkJ6-PhIWg/viewform

Ustanowienie nowych rekordów nie jest jedynym celem jaki postawili sobie organizatorzy. Każdy przebyty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł i uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na wsparcie Fundacji Fizjotriterapia Follow Your Dreams Łukasza Malaczewskiego, z która od lat współpracują świdniccy sportowcy. W trakcie wydarzenia przewidziane są atrakcje dla odwiedzających Galerię Świdnicką. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Organizatorami imprezy są: Urząd Miejski w Świdnicy, Galeria Świdnicka, Well Fitness Galeria Świdnicka przy współpracy Świdnickiej Grupy Biegowej oraz CrossBox74.

Wydarzenie FB – https://www.facebook.com/events/66887277101350

Strona www – http://sport.swidnica.pl/aktywni-24h-po-raz-piaty-wracamy/

/Materiały organizatora/

Poprzedni artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19
Następny artykułŚwidnica powalczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski