Strona główna Artykuł sponsorowany Zwiększona wydajność spawania dzięki celom spawalniczym

Zwiększona wydajność spawania dzięki celom spawalniczym

0

Proces spawania niesie ze sobą sporo zagrożeń dla ludzkiego zdrowia, jeśli się do niego odpowiednio przygotujemy. Samo przesłonięcie twarzy nie wystarczy. Spawanie to praca przy obcowaniu z bardzo wysoką temperaturą. Człowiek stale narażony jest na oparzenia. Przed iskrami powodowanymi przez spawanie należy też odpowiednio ochronić oczy. Naukowcy od wielu już lat szukali sposobu, aby spawanie stało się bardziej wydajne i bezpieczne. Do jakich wniosków doszli? 

Ulepszona technologia spawania
Zwiększona wydajność spawania ma zostać osiągnięta dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, które stanowi cela spawalnicza. W tej chwili jeszcze nie robi zbyt dużej furory na rynku, ale już dziś możemy być pewni, że najbliższe lata w branży spawalniczej i przemysłowej należeć będą do niej. W celi spawalniczej pracownik ma zapewnione wszystko, co jest mu do pracy niezbędne. Przede wszystkim, efekty uboczne w postaci iskier nie przedostają się poza pewien obszar. Nie ma więc ryzyka, że poparzeniu ulec mogą np. dzieci bawiące się w pobliżu. Profesjonalnie zaprojektowana cela spawalnicza pozwala na swobodny transport wszędzie tam, gdzie trzeba dokonać prac modernizacyjnych przy użyciu spawarek. Wszystko zostało odpowiednio zrobotyzowane i zmechanizowane w taki sposób, aby jedynym działaniem człowieka było ustawienie i zaprogramowanie urządzenia. Dalej wszystkie czynności maszyna wykonuje w stu procentach samodzielnie.

Szybkość, precyzja i efekt – oto cela spawalnicza w pełnej krasie!
Komu można w pierwszej kolejności polecić cele spawalnicze? Na pewno są niezwykle przydatnym rozwiązaniem przy spawaniu elementów drobnych, wymagających szczegółowego dopracowania detali. Cele spawalnicze z automatami w nich zainstalowanymi staranniej pracują od wszelkich tradycyjnych spawarek. Można w nich łączyć poszczególne części motoryzacyjne, tworzyć zupełnie nowe obiekty z dziedziny metaloplastyki, która obecnie właściwie świętuje swój renesans. Z cel do spawania skorzystać mogą studenci kierunków technicznych, mechanicznych, a także uczniowie szkół zawodowych o profilach związanych z motoryzacją lub budownictwem. Obserwowanie zautomatyzowanej pracy w celi spawalniczej niezwykle otwiera umysł i pobudza kreatywność. Dzięki temu możemy być pewni, że najważniejsze w tym wieku odkrycia techniczne są bliżej nas bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej.

Ile kosztują cele spawalnicze?
Cena uzależniona jest od kilku czynników. Znaczenie ma oczywiście renoma danego producenta w branży, a także parametry techniczne. Większość cel spawalniczych przystosowana jest do tego, aby pracować w warunkach niekoniecznie wzorowych. Sprzęt ten ma na celu dawać pomoc w utrudnionych warunkach technicznych, gdzie rezultat pracy niekoniecznie widoczny jest od razu. Przebieg wszystkich prac przeprowadzanych w celach pracowniczych zaobserwować możemy przez szklaną ścianę, dzięki czemu możliwe jest dokonanie wszelkich korekt w projekcie na bieżąco. Automatyczne urządzenie spawalnicze wyczulone jest na najdrobniejsze niuanse.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułRajdowcy już na mecie. Podsumowanie zmagań, wyniki i wypowiedzi najlepszych zawodników! [FOTO, VIDEO]
Następny artykułMieszkańcy 10 wsi wysprzątali brzegi Bystrzycy i Piławy