Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Zaprezentowali wielkanocne stoły i ozdoby. Sukcesy Kół Gospodyń Wiejskich z Lutomi Dolnej...

Zaprezentowali wielkanocne stoły i ozdoby. Sukcesy Kół Gospodyń Wiejskich z Lutomi Dolnej oraz Mysłakowa [FOTO]

0

Koła Gospodyń Wiejskich z dwudziestu dolnośląskich powiatów zaprezentowały się podczas zorganizowanej przez samorząd województwa Prezentacji Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych. W konkursach na palmę wielkanocną oraz pisankę wysokie miejsce zajęło KGW z Lutomi Dolnej, natomiast specjalne wyróżnienie za przygotowaną palmę otrzymało KGW z Mysłakowa.

W tym roku na zaproszenie marszałka województwa dolnośląskiego do Jeleniej Góry przyjechało dwadzieścia Kół Gospodyń Wiejskich z różnych zakątków regionu. – Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentowały świąteczne potrawy i wypieki oraz rękodzieła charakterystyczne dla obszarów wiejskich naszego regionu. Nie zabrakło misternie przygotowanych pisanek i palm wielkanocnych oraz występów zespołów ludowych – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Możemy z dumą ogłosić, że czterometrowa palma wielkanocna przygotowana przez gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich z Lutomi Dolnej zdobyła 2. miejsce, a ręcznie zdobiona pisanka 3. miejsce w konkursie na „Najpiękniejszą Palmę i Pisankę Wielkanocną” – poinformowali pracownicy Urzędu Gminy Świdnica.

W konkursie na palmę wielkanocną sukces odniosło również Koło Gospodyń Wiejskich z Mysłakowa, które otrzymało specjalne wyróżnienie wicemarszałka województwa dolnośląskiego. – Szczególne podziękowania i gratulacje należą się pani Monice Szczypek z Mysłakowa za stworzenie palmy. Jeszcze raz dziękujemy KGW za przygotowanie bardzo udanej prezentacji stołu wielkanocnego połączonej z promocją Gminy Marcinowice – przekazali przedstawiciele Urzędu Gminy Marcinowice.

/UG Świdnica, UG Marcinowice, UMWD, opr. mn/

Poprzedni artykułMłodzicy z pucharem za drugie miejsce
Następny artykułStrzelił do kota, bo wyjadał mu rybki z oczka wodnego. 67-latek stanie przed sądem