Strona główna 112 Zabrały kluczyki i wezwały policję

Zabrały kluczyki i wezwały policję

0

Dwie świdniczanki uniemożliwiły dalszą jazdę kompletnie pijanemu kierowcy. Zabrały kluczyki od auta i wezwały policjantów.

Zdjęcie KPP w Świdnicy

– Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem, gdy około godziny 22.00 policjanci świdnickiej komendy zostali powiadomieni przez dwie mieszkanki Świdnicy o nietrzeźwym kierowcy, który wjechał na trawnik przy jednej z ulic i tam zaparkował – opisuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy. – Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali zgłaszające. Kobiety przekazały policjantom kluczyki wyjęte ze stacyjki samochodu marki  Renault, za kierownicą którego  siedział 72 – latek.  Policjanci przejęli „drogowego asa” i poddali go badaniu stanu trzeźwości, które wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. O jego losie zdecyduje sąd.

Przestępstwo kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

/Źródło KPP Świdnica/

Poprzedni artykułJaki będzie przebieg linii kolejowej dużych prędkości? Wkrótce konsultacje z mieszkańcami Świdnicy oraz gminy Świdnica
Następny artykułWykorzystały atut własnego parkietu [FOTO]