Strona główna Sport Siatkówka Wykorzystały atut własnego parkietu

Wykorzystały atut własnego parkietu [FOTO]

0

Zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy zwyciężyły w turnieju dwójek mini-siatkówki dziewcząt klas czwartych. Zawody w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2021-2022” odbyły się w piątek, 8 kwietnia w sali gimnastycznej „sto piątki”.

Do imprezy organizowanej przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przystąpiły cztery reprezentacje świdnickich podstawówek. Zespoły rozegrały turniej system każdy z każdym w meczach do dwóch wygranych setów. Zawodniczki z SP 105 pierwsze swoje dwa spotkania wygrały bez problemów, pokonując najpierw drużynę SP 4, a następnie zespół SP 6. Podobnie dwa zwycięstwa z „szóstką” i „czwórką” odniosły siatkarki z SP 1. Mecz o pierwsze miejsce pomiędzy tymi drużynami okazał się bardzo wyrównany, zwłaszcza w drugim secie. Ostatecznie lepsze okazały się zawodniczki z SP 105. W meczu o miejsce trzecie siatkarki SP 6 bez problemów pokonały SP 4. Na zakończenie turnieju organizator przygotował dla drużyn pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki: Julia Klima (SP 1), Hanna Kozioł (SP 4), Natalia Olichwer (SP 6) i Aleksandra Leśniowska (SP 105).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 105 – 10 pkt
2. SP 1 – 8 pkt
3. SP 6 – 7 pkt
4. SP 4 – 6 pkt

/OSiR/

Poprzedni artykułZabrały kluczyki i wezwały policję
Następny artykułBrutalnie pobili 22-latka, grozili mu śmiercią i dusili zakładając worek foliowy na głowę. Aresztowano pięć osób