Strona główna 0_Slider Powiat świdnicki szykuje się do świąt. Sprawdź, gdzie będą kiermasze i jarmarki...

Powiat świdnicki szykuje się do świąt. Sprawdź, gdzie będą kiermasze i jarmarki wielkanocne

0
Wielkanoc już za dwa tygodnie. W wielu domach rozpoczęły się przygotowania, ale kto jeszcze nie zdażył zaopatrzyć się ozdoby, będzie miał sporo możliwości. W najbliższy weekend w gminach powiatu świdnickiego rękodzieło i potrawy będzie można kupić na jarmarkach oraz kiermaszach.

Dobromierz

Dobromierz przygotował oryginalną przedświąteczną ofertę. Do 14 kwietnia ozdoby świąteczne można kupić na kiermaszu, który został zorganizowany w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Jaworzyna Śląska

Jaworzyna Śląska zaprasza w niedzielę, 10 kwietnia na Jarmark Wielkanocy. Impreza odbędzie się w hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej 15a. Będzie można obejrzeć wystawę nagrodzonych prac w wielkanocnym konkursie plastycznym: tradycyjne pisanki, palmy oraz wielkanocne gaiki. Odbędzie się także uroczystość wręczenia nagród.

Jarmark będzie obfitował w różnego rodzaju kiermasze: wielkanocnych ozdób, zdrowej żywności, ciast i wypieków przygotowane przez sołectwa gminy Jaworzyna Śląska, Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia i lokalnych producentów. Gości spragnionych wrażeń kulinarnych organizatorzy zapraszają na doskonały catering. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Zapraszamy Was do zabawy i udziału w świątecznych warsztatach oraz na spotkanie z wielkanocnym kurczaczkiem. Będą także animacje oraz niespodzianka od strażaków.

Jak zwykle nie zabraknie występów artystycznych. Wystąpią między innymi dzieci i młodzież z formacji tanecznej „Fart”, a także, w programie ludowym, Zespół Pieśni i Tańca „Jubilat” ze Świdnicy. Zaprezentują się także „Jaworzynianie” oraz jaworzyńskie przedszkolaki. To tylko część atrakcji czekająca na przybyłych, staramy się wzbogacić program imprezy o kolejne atrakcje.

Impreza rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa do godziny 18:00.

Marcinowice

Sołectwa, Centrum Kulturalno-Biblioteczne i wójt gminy Marcinowice zapraszają 10 kwietnia na kiermasz połączony z ogłoszeniem wyników konkursu na tradycyjną palmę wielkanocną. Początek o godzinie 10.00.

Strzegom

Występy zespołów artystycznych i stoiska ze świątecznymi smakołykami oraz rękodziełem będą czekały na mieszkańców Strzegomia w najbliższą niedzielę, 10 kwietnia w Centrum Aktywności Społecznej „KARMEL”. Początek świątecznego kiermaszu o godzinie 13.00.

Gmina Świdnica

Kiermasz odbędzie się w dniu 9 kwietnia 2022 r. (sobota) od godziny 13.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie, ul. Wrocławska 15. Celem kiermaszu jest prezentacja i wspieranie sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego oraz zachowanie od zapomnienia tradycji wielkanocnych.

Świdnica

We wtorek, 12 kwietnia po raz pierwszy na świdnickim Rynku rozpocznie się czterodniowy Jarmark Wielkanocny. Będzie świątecznie, kolorowo i pachnąco. Dwudziestu pięciu wystawców zaoferuje wyroby spożywcze, ozdoby świąteczne czy też rękodzieło.

Zaopatrzyć się będzie można w świeżutkie wędliny, chrupiące chleby i smakowite ciasta. Nie zabraknie góralskich serów, wyrobów z gęsi, kaczki oraz miodów. Oprócz produktów spożywczych, zagoszczą także stoiska z ceramiką bolesławiecką, galanterią skórzaną oraz z ręcznie robionymi maskotkami wielkanocnymi i zapachowymi świeczkami. Dla smakoszy złotego trunku będzie to okazja do zakupienia piwa kraftowego, a dla lubiących szlachetniejsze trunki – wina z Winnicy Świdnickiej.

Dla najmłodszych przygotowano mini plac zabaw z karuzelą i ciuchcią, a dla nieco starszych – symulator 9D, czyli kino dwuosobowe. Jarmark potrwa od wtorku, 12 kwietnia do piątku, 15 kwietnia, w godzinach od 10.00 do 19.00 zajrzy na Jarmark.

Żarów

Wielkanocne baby, mazurki, chlebowe baranki czy wreszcie tradycyjny żurek. To i wiele innych smakołyków czeka na uczestników podczas corocznego kiermaszu wielkanocnego organizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Na stoiskach z rękodziełem pojawią się barwne pisanki, kolorowe palmy, stroiki, świąteczne serwetki i inne wyroby, które przypominają nam o nadchodzących świętach Wielkiej Nocy. Nie zabraknie atrakcji dla naszych najmłodszych. Ciekawe warsztaty, wiejska zagroda czy szukanie wielkanocnego jajka to tylko niektóre z niespodzianek, jakie organizatorzy szykują na ten dzień.

Kiermasz urozmaicą występy zespołów „Jarzębina” z Kobierzyc, „Krukowianie” oraz „Senyor-Rici”. Niedziela, 10 kwietnia w godz. 15.00-18.00 hala sportowa GCKIS, ul. Piastowska 10 w Żarowie.

Poprzedni artykuł230 koni na start. Szykuje się wielkie widowisko
Następny artykułŚwidniccy muzycy dla Ukrainy. Udało się zebrać 6 tysięcy złotych