Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzickie liceum będzie świętować 70-lecie

Świebodzickie liceum będzie świętować 70-lecie

0

W 1951 roku powstało Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach. Z uwagi na różne okoliczności kilkukrotnie przekładano świętowanie 70-lecia istnienia szkoły. Teraz jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby jubileuszowe obchody doszły do skutku. W planach jest między innymi zorganizowanie zjazdu absolwentów.

Jubileuszowy, siedemdziesiąty rok funkcjonowania Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach, przypadł na bardzo trudny czas – epidemii, lockdownów i niepokoju ostatnich tygodni związanych z wybuchem wojny w Ukrainie. Kilkakrotnie przekładany, a jednak wyczekiwany, jak nigdy dotąd. Bo jak nigdy dotąd – w niestabilnym, rozedrganym świecie, ogarniętym przez chaos, niepewność jutra, niespodziewane kataklizmy – potrzebujemy wspomnień, z czasów, w których czuliśmy się pewniejsi, żyło nam się spokojniej, a ludzie częściej się uśmiechali i mówili sobie dobre słowa. Potrzebujemy kontaktu, bliskości i życzliwości, spotkań z bliskimi nam ludźmi, zapamiętanymi ze szkolnej ławy. Bo przecież po to są jubileusze, by naładować akumulatory pozytywną energią i iść swoją drogą z ocalanymi ulotnymi chwilami… – wskazuje kadra szkoły.

Zaczniemy więc – na razie nieśmiało – publikując na Facebooku listy uczniów i fotografie kolejnych roczników. A potem będziemy się rozkręcać, by w czerwcu, gdy nastąpi kumulacja obchodów, zaskoczyć Państwa, a może olśnić, wzruszyć, poruszyć, mentalnie przytulić, bo przecież jesteśmy jedną wspólnotą, społecznością – dziećmi w czasie. Dziećmi naszej Alma Mater. Prosimy o komentowanie naszych publikacji, uzupełnianie ich własnymi wspomnieniami, fotografiami, korektę, jeśli zdarzą się błędy (co jest pewnie nieuniknione). Chcielibyśmy bowiem w tym miejscu stworzyć wirtualną „Księgę Absolwentów” – Państwa wspólne dzieło wspominkowe – ku pamięci naszej i następnych pokoleń. Prosimy również o propozycje i podpowiedzi, jak chcielibyście Państwo Jubileusz „obejść”, świętować. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli zechcecie Państwo zaangażować się w jego organizację.  – zaznaczają pedagodzy.

Jubileuszowy, 70. Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach odbędzie się 11 czerwca 2022 roku. – Szczegóły wydarzenia podamy już wkrótce – zapowiada kadra placówki.

/Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach, opr. mn/

Poprzedni artykułKiermasz ciast na świdnickim Rynku. Dochód zostanie przeznaczony na rzecz dzieci z Ukrainy [FOTO]
Następny artykułKolejne świdnickie podwórka mają przejść przemianę. W planach budowa placów zabaw, przebudowa miejsc parkingowych