Strona główna Wydarzenia Świąteczny kiermasz dla zwierzaków. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę

Świąteczny kiermasz dla zwierzaków. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę

0

Nie kończą się potrzeby podopiecznych świdnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, ale i nie brak pomysłów na wsparcie leczenia i utrzymania psów i kotów, które trafiają do przytuliska przy ul. Pogodnej w Świdnicy. Już w niedzielę, 10 kwietnia placówka zaprasza do udziału w Kiermaszu Wielkanocnym. Mile widziane jest wsparcie już na etapie przygotowań.

Fot. FMP Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

Przy Pogodnej schronienie i opiekę znajduje każdego miesiąca około 140 zwierząt. Pobyt części z nich jest opłacana przez gminy, ale wiele psów i kotów nie jest objęta dofinansowaniem. Większość zwierząt wymaga leczenia, specjalistycznej karmy i socjalizacji, zanim trafią do adopcji. Część zostaje w schronisku.

By zapewnić podopiecznym wszystko, czego potrzebują, pracownicy i wolontariusze systematycznie organizują internetowe bazarki, a kilka razy w roku także kiermasze, podczas których można również obejrzeć schronisko, poznać zwierzęta i dowiedzieć się, jak przygarnąć kota lub psa.

Wielkanocy kiermasz rozpocznie się przy ul. Pogodnej 3 w niedzielę, 10 kwietnia o godzinie 11.00. Na uczestników będą czekać ciasta, rękodzieło, pluszaki, biżuteria, książki i gadżety prowadzącej placówkę Fundacji Mam Pomysł. Cały zysk z kiermaszu zostanie przekazany na utrzymanie i leczenie naszych podopiecznych. W tym momencie przebywa na Pogodnej kilkanaście zwierząt z interwencji, pod swoimi skrzydłami mamy także zwierzęta, które są trudnymi przypadkami i potrzebują specjalistycznej opieki, leków i suplementów – piszą organizatorzy i zachęcają do udziału. Kiermasz potrwa do godziny 16.00.

/red./

Poprzedni artykułWróci ciepło na Osiedle Młodych?
Następny artykułPokaz boksu w hali przy ulicy Pionierów [FOTO]