Strona główna 0_Slider Świątecznie, kolorowo i pachnąco. Świdnicki jarmark wielkanocny rozpoczęty!

Świątecznie, kolorowo i pachnąco. Świdnicki jarmark wielkanocny rozpoczęty! [FOTO/VIDEO]

0

Przez cztery dni dwudziestu pięciu wystawców prezentować będzie wyroby spożywcze, ozdoby świąteczne oraz rękodzieło podczas jarmarku wielkanocnego, który odbywa się na świdnickim Rynku.

 

 

Rozpoczęty we wtorek jarmark wielkanocny potrwa do piątku, 15 kwietnia. Wystawcy czekać będą na odwiedzających w godzinach od 10.00 do 19.00.

Zaopatrzyć się będzie można w świeżutkie wędliny, chrupiące chleby i smakowite ciasta. Nie zabraknie góralskich serów, wyrobów z gęsi, kaczki oraz miodów. Oprócz produktów spożywczych, zagoszczą także stoiska z ceramiką bolesławiecką, galanterią skórzaną oraz z ręcznie robionymi maskotkami wielkanocnymi i zapachowymi świeczkami. Dla smakoszy złotego trunku będzie to okazja do zakupienia piwa kraftowego, a dla lubiących szlachetniejsze trunki – wina z Winnicy Świdnickiej. Dla najmłodszych przygotowano mini plac zabaw z karuzelą i ciuchcią, a dla nieco starszych – symulator 9D, czyli kino dwuosobowe – zapowiadała wcześniej Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu.

/mn/

Poprzedni artykułZderzenie dwóch aut na „trzydziestce piątce”
Następny artykułSetne urodziny Karoliny Duńkowskiej