Strona główna 0_Slider Straż Miejska: Niekończące się problemy z bezdomnymi

Straż Miejska: Niekończące się problemy z bezdomnymi

0

Od 1 do 7 kwietnia 2022 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 121 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Zdjęcie archiwalne

01.04.2022r. godz.1230 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące kobiety, która zasłabła na dworcu autobusowym przy ulicy Kolejowej. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej i wezwano pogotowie ratunkowe. Poszkodowana została przewieziona do szpitala „Latawiec”.

03.04.2021r. godz.1909 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego przy ulicy Parkowej. Skierowany na miejsce patrol zlokalizował wskazaną osobę. Ustalono, że jest to bezdomny, który ma rozległe niegojące się rany nogi i nie może poruszać się samodzielnie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala „Latawiec”. Osobie tej wielokrotnie oferowano pomoc, jednak nigdy nie skorzystał z propozycji umieszczenia w schronisku dla bezdomnych.

04.04.2022r. godz.1608 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego w podwórzu jednego z budynków przy ulicy Kotlarskiej. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam znanego z licznych interwencji bezdomnego. Z mężczyzną nie można było nawiązać żadnego kontaktu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Ratownikom również nie udało się nawiązać kontaktu z nietrzeźwym. Został on przewieziony do szpitala „Latawiec”.

04.04.2022r. godz.1956 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny spożywającego alkohol i palącego papierosy w poczekalni dworca autobusowego przy ulicy Kolejowej. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Na miejscu zastano znanego z licznych wcześniejszych interwencji Piotra G. W tej sprawie zostanie skierowany do sądu kolejny wniosek o ukaranie.

07.04.2021r. godz.2223 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne w przejściu podziemnym na terenie dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam znanego z wcześniejszych interwencji bezdomnego. Za zwoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

/Źródło Straż Miejska w Świdnicy/

Poprzedni artykułCzas na przełamanie i przerwanie kiepskiej serii [BĘDZIE RELACJA LIVE]
Następny artykułPiękne rękodzieło Warsztatu Terapii Zajęciowej w urzędzie gminy [FOTO]