Strona główna 0_Slider Społeczna lodówka wciąż nie wraca na swoje miejsce

Społeczna lodówka wciąż nie wraca na swoje miejsce

0

Stała przy pawilonach na Osiedlu Młodych tylko 3 lata, ale cieszyła się sporym zainteresowaniem zarówno tych, którzy chcieli podzielić się nadmiarem żywności, jak i tych, którzy sięgali po pozostawione jedzenie. Społecznej lodówki nie ma już od lutego.

Lodówka przy pawilonach została ustawiona przez fundację „Weź Pomóż.pl” we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową w grudniu 2019 roku. – Spółdzielnia zainicjowała współpracę z fundacją, ponieważ widzimy ile jedzenia się marnuje a z drugiej strony ile osób znajduje się w trudnej sytuacji materialnej i z pewnością chętnie by skorzystali z żywności, której mamy nadmiar – mówiła wówczas Dorota Wiśniewska, wiceprezes (dziś prezes) Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy.

Lodówka, mimo tego, że od czasu do czasu była okradana z półek, służyła z powodzeniem aż do połowy lutego tego roku. – Podczas wichur została przewrócona i uległa uszkodzeniu – wyjaśniał 5 marca 2022 Jan Piontek, prezes fundacji. – Konieczna jest wymiana drzwi, czekamy na dostarczenie nowych. Jak tylko zostaną zamontowane, lodówka wróci na swoje miejsce.

„W związku z zainteresowaniem mieszkańców w zakresie funkcjonowania lodówki społecznej przy ul. Zamenhofa 42 Świdnicy, Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje, że z uwagi na dotychczasowy brak informacji ze strony Fundacji „WEŹ POMÓŻ”, odn. ponownego ulokowania lodówki na w/w terenie po jej usunięciu spowodowanym uszkodzeniem, wystąpiono do w/w Fundacji z zapytaniem o dalszą współpracę. Z naszej strony wyrażamy wolę dalszego funkcjonowania w/w formy pomocy społecznej na zasobach tut. Spółdzielni Mieszkaniowej” – napisała 21 kwietnia do redakcji Roksana Gałka ze świdnickiej spółdzielni.

– Lodówka jest już naprawiona, ale zwyczajnie nie mam jej jak przywieźć do Świdnicy. Nie dysponuję wystarczająco dużym samochodem. Postaram się problem transportu rozwiązać, dostarczyć i zamontować urządzenie jeszcze w kwietniu – zadeklarował Jan Piontek. Na pytanie, czy w tej kwestii fundacja może liczyć na pomoc, spółdzielnia odpowiada: Spółdzielnia Mieszkaniowa niestety nie dysponuje busem ani innym pojazdem umożliwiającym dokonanie transportu lodówki.

Fundacja ma swoją siedzibę we Wrocławiu.

/red./

Poprzedni artykułZjednoczeni wystąpią na PGE Narodowym [FOTO]
Następny artykułDwa podstawowe urządzenia niezbędne w pielęgnacji przydomowego ogrodu