Strona główna Temat dnia Orkiestra, mecze i moc atrakcji. Festyn policyjny na Zawiszowie już dzisiaj

Orkiestra, mecze i moc atrakcji. Festyn policyjny na Zawiszowie już dzisiaj

0

Charytatywny turniej piłkarski służb mundurowych, pokazy sprzętu policyjnego, występ orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a także moc atrakcji dla dzieci – to wszystko czekać będzie na gości festynu rodzinnego, który już dzisiaj na boisku i w hali sportowej na Zawiszowie.

Zdjęcie archiwalne

W niedzielę, 24 kwietnia w godzinach 9.00-15.00 na terenie hali sportowej na Osiedlu Zawiszów w Świdnicy odbędzie się festyn rodzinny pod nazwą „Policja dzieciom”, „Wstąp do policji” oraz „Czysta Świdnica”. Dochód z imprezy w całości przekazywany zostanie na rehabilitację oraz leczenie trójki dzieci naszych kolegów – Alana Oleksyka, Mateusza oraz Dominika Jabłońskich. Zapraszamy Państwa do wsparcia tej szczytnej idei i wspólnej zabawy – zapowiada Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Impreza rozpocznie się już o godz. 9.00 rozgrywkami piłkarskimi funkcjonariuszy z całej Polski w ramach turnieju charytatywnego. Wpisowe, po 800 złotych od każdej z 15 zapisanych drużyn, zostanie przeznaczone na leczenie dzieci.

– Ale nie tylko sportem człowiek żyje, tak więc maluchy i te starsze dzieci także zapraszamy do zabawy z nami już od 12.00. Oferujemy im dmuchane zamki i zjeżdżalnie całkowicie za darmo w tym dniu, konkursy i zabawy z policjantami. Zaprezentujemy też sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie, opowiemy o służbie w policji i o tym, dlaczego warto założyć niebieski mundur, przybliżymy tajniki pracy technika kryminalistyki, a także zaprezentujemy umiejętności psa służbowego. Całą imprezę uświetni występ orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz młodych akrobatów i Mażoretek Prima przy akompaniamencie muzycznym orkiestry KWP – dodaje Ząbek.

Na uczestników festynu czekać będzie licytacja oraz loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. – To jednak nie wszystko, bo w scenariuszu mamy jeszcze wiele innych atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Na festynie nie zabraknie także tradycyjnej grochówki i innych smakołyków, które oczekiwać będą na uczestników imprezy – dodaje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Zamiast biletu wstępu będą sprzedawane cegiełki o wartości 10 złotych każda, które później wezmą udział w losowaniu cennych nagród, m.in. kosiarki i telefonu komórkowego. Zabawa potrwa co najmniej do 16.00 i zostanie zorganizowana bez względu na pogodę.

Festyn odbędzie się z inicjatywy policjantów Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów, Zarządu Wojewódzki NSZZ Policjantów, Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Fundacji „Łączy nas Football”, Urzędu Miasta w Świdnicy oraz OSiR Świdnica. Patronatem honorowym objęli go Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, Starostwa Świdnicki, Prezydent Miasta Świdnicy, Burmistrz Miasta Strzegom, Burmistrz Miasta Świebodzice, Wójt Gminy Świdnica.

Dzieci, dla których zostanie przeznaczony dochód z festynu:

Mateusz Jabłoński ma autyzm dziecięcy i ADHD. Zaburzenia te sprawiają mu wiele trudności w nauce, samodzielności i komunikacji ze światem. Jest wesołym 7-letnim chłopcem, który nie potrafi mówić, co powoduje u niego głęboką frustrację. Szereg zaburzeń integracji sensorycznej sprawia mu wiele problemów w codziennym funkcjonowaniu.

Dominik Jabłoński to ciekawy świata 6-latek. Urodził się z zespołem Downa i wadą serca. Z powodu wady genetycznej ma problemy z tarczycą, boryka się z niedosłuchem obustronnym i wadą wzroku. Po operacji serca przeszedł sepsę i ropne zapalenie kości, które spowodowały u niego niepełnosprawność ruchową. Po drugiej operacji serca Dominik długo przebywał pod respiratorem i dzielnie walczył o życie. Niedawno przeszedł trzecią skomplikowaną operację ortopedyczną, która daje mu szanse na chodzenie. Czeka go jednak długa i intensywna rehabilitacja oraz kolejne zabiegi ortopedyczne.

Alan Oleksyk urodził się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem i jest niedowidzący. Jest pod stałą opieką poradni neurologicznej, okulistycznej i neurochirurgicznej. Ponadto 12-letni Alan wymaga stałego cewnikowania. Przeszedł skomplikowaną operację z uwagi na przykurcz w kolanach i korektę stóp, obecnie przechodzi długą rehabilitację, po ukończeniu której czekają go kolejne zabiegi.

/opr. red./

Poprzedni artykułЩасливого Великодня!
Następny artykułGrekokatolicka Wielkanoc. Wierni świętują także w Świdnicy [FOTO]