Strona główna Artykuł sponsorowany Na czym polega przyspieszony kurs prawa jazdy kat. B?

Na czym polega przyspieszony kurs prawa jazdy kat. B?

0
Przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy wymaga od kursanta zaangażowania i wolnego czasu. Proces ten da się skrócić i szybciej zyskać upragniony dokument, wybierając szkołę nauki jazdy oferującą przyspieszony kurs prawa jazdy. Kandydaci na kierowców zyskują w ten sposób większą elastyczność w wyborze zajęć, a szkolenie trwa zaledwie kilka tygodni. Czym dokładnie jest przyspieszony kurs prawa jazdy i kto może w nim uczestniczyć?

Czym jest przyspieszony kurs prawa jazdy?
Przyspieszony kurs prawa jazdy umożliwia otrzymanie uprawnień do kierowania samochodem osobowym, dostawczym lub ciężarowym, którego dopuszczalna masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. Zasadniczo ta forma szkoleń nie różni się niczym od tradycyjnego kursu na prawo jazdy kat. B poza przebiegiem zajęć teoretycznych i praktycznych. Kurs na prawo jazdy w obu przypadkach kończy się egzaminem w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Aby do niego przystąpić, należy zrealizować wyznaczoną w Dzienniku Ustaw (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców) liczbę godzin zajęć teoretycznych (30 po 45 minut) i praktycznych (30 po 60 minut).

Czas trwania tradycyjnego kursu na prawo jazdy kategorii B zależy od dyspozycyjności kursanta oraz instruktorów. Początkowo spotkania odbywają się stacjonarnie, najczęściej w salce lub biurze zorganizowanym przez szkołę nauki jazdy, gdzie kursanci zapoznają się z przepisami ruchu drogowego. Kolejno odbywają się jazdy praktyczne dopasowane do harmonogramu wolnego czasu uczestnika kursu oraz instruktorów. Łącznie z zapisem do egzaminu czas zdobycia uprawnień wynosi około 3 miesiące. Decydując się na przyspieszony kurs prawa jazdy, można już w kilka tygodni przystąpić do egzaminu zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Jak wygląda przyspieszony kurs na prawo jazdy?
Głównym wyróżnikiem przyspieszonego kursu prawa jazdy jest dogodny sposób realizacji szkoleń teoretycznych. Szkoły nauki jazdy oferują kursantom różne rozwiązania.

Do najpopularniejszych należą:

  • Organizacja zajęć w blokach tematycznych, które odbywają się z dużą częstotliwością spotkań w tygodniu.
  • Zajęcia indywidualne (często z uwzględnieniem spotkań w weekendy).
  • Nauka teorii online.

Zajęcia teoretyczne organizowane w systemie e-learningowym pozwalają znacznie skrócić kurs i zaoszczędzić czas na dojazdy do wyznaczonych miejsc spotkań. Kursanci mogą korzystać z platformy zdalnego nauczania w dowolnym miejscu i porze, dzięki czemu całkowity czas szkoleń trwa wiele krócej. Jedną ze szkół jazdy we Wrocławiu, która oferuje takie zajęcia, jest Akademia Dobrej Jazdy.

Kursanci mogą skorzystać z nauki teorii na odległość bez obaw o efektywność kursu, o co dba doświadczona kadra instruktorów. Przyszli kierowcy przed egzaminem państwowym muszą zdać wewnętrzny egzamin potwierdzający ich przygotowanie do samodzielnego wyruszenia w trasę.

Więcej informacji o wrocławskiej szkole nauki jazdy można przeczytać na stronie https://www.naukajazdy.wroc.pl/.

Podczas przyspieszonego kursu prawa jazdy czas można zaoszczędzić również na zajęciach praktycznych. W wybranych OSK można umawiać się na jazdy w weekendy, co pozwala w krótkim okresie zrealizować tę część szkoleń. Dużym udogodnieniem jest także możliwość spotykania się z instruktorami zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowych.

Komu dedykowany jest przyspieszony kurs na prawo jazdy?
Udział w przyspieszonym kursie na prawo jazdy to dobre rozwiązanie dla osób pochłoniętych pracą, które pragną skupić się na szybkim zdobyciu uprawnień. Realizowanie zajęć teoretycznych w systemie e-learningowym sprawdzi się również wśród kursantów mieszkających poza miastem lub w znacznej odległości od szkoły nauki jazdy. Wygodna forma przyswajania wiedzy zapobiega czasochłonnym dojazdom i oferuje więcej czasu na poznawanie przepisów ruchu drogowego w domowym zaciszu.

Przyspieszony kurs prawa jazdy to najlepsza opcja dla osób, które we własnym zakresie zdążyły zgłębić zasady ruchu drogowego i stawiają na jak najszybsze załatwienie formalności, przystąpienie do realizacji części praktycznej, a następnie do egzaminu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJechał 107 km/h przez Świdnicę
Następny artykułNastolatki urządziły „bazę” w Parku Harcerskim [FOTO]