Strona główna 112 Kierowca „na prochach” i z zapasem narkotyków

Kierowca „na prochach” i z zapasem narkotyków

0

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji świdnickiej komendy zatrzymali 34-letniego kierującego, który – jak się okazało – był pod wpływem środków psychotropowych, a w aucie miał jeszcze zapas narkotyków.


– 20 kwietnia czerwca około godziny 10.00 funkcjonariusze patrolujący gminę Świdnica zauważyli samochód osobowy marki Volkswagen. Styl jazdy kierowcy mógł wskazywać, iż może kierować w stanie nietrzeźwości. Po zatrzymaniu okazało się, że 34-letni kierujący jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – opisuje oficer prasowy świdnickiej policji Magdalena Ząbek.

To nie wszystko, co mężczyzna miał na sumieniu, policjanci bowiem zabezpieczyli przy nim „kryształki”, które  poddano badaniom na testerze narkotykowym. Test wykazał, że jest to metamfetamina.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Ziemi. Sprzątają Zaułek Garncarzy i zapomniane boisko w Świdnicy, szykują się kolejne akcje
Następny artykułSpore zapasy amfetaminy w szafce