Strona główna Artykuł sponsorowany Jaka maszyna do profesjonalnego mycia podłóg? cz.2

Jaka maszyna do profesjonalnego mycia podłóg? cz.2

0

Coraz więcej firm sprzątających dokonuje zakupu maszyn czyszczących. Doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku sprzątania dużych powierzchni płaskich, jak i trudno dostępnych miejsc w małych obiektach. Dzięki nim czyszczenie przebiega sprawniej, wydajniej i zdecydowanie łatwiej.

Do czego można wykorzystać maszynę czyszczącą?

Szorowarka jednotarczowa będzie pomocna do wszelkich prac związanych przede wszystkim z doczyszczaniem podłóg mocno zabrudzonych w ciasnych pomieszczeniach. Można ją użyć do szorowania mocno zabrudzonych płytek ceramicznych tzw. gresowych (tzw. matowy gres techniczny), które z natury rzeczy pomimo codziennego mopowania lub nawet mycia automatem lubią się zabrudzać na tyle mocno, że ich doczyszczanie innym sposobem jest czasochłonne i mało skuteczne. Podobnie ma się rzecz z doczyszczaniem podłóg elastycznych, drewnianych czy kamiennych. Wspomniana maszyna czyszcząca jest nieodzowna w pracach, gdzie należy szybko usunąć mocne i utrwalone zabrudzenia. Przewagą szorowarki jest z pewnością jej waga i mobilność, gdyż tę maszynę do mycia podłóg można używać nawet w ciasnych pomieszczeniach np. wiatrołapach czy łazienkach.

Tymczasem w przypadku automatów szorująco-zbierających korzyścią jest fakt, że te maszyny czyszczące jednocześnie myją i osuszają podłogi, czego nie “potrafią” szorowarki. W automatach szorująco-zbierających mamy do dyspozycji zbiorniki na czystą i brudną wodę. Maszyna w trakcie mycia podłogi wypuszcza wodę z roztworem roboczym na szczotkę lub pad szorujący, a następnie wciąga poprzez listwę ssącą rozpuszczone zanieczyszczenia. Automaty szorujące nadają się do pracy na średnich i ciężkich zabrudzeniach tylko wtedy, kiedy nie są one utrwalone. W przypadku mocno utrwalonych zanieczyszczeń praca taką maszyną czyszczącą będzie wymagała kilku przejazdów roboczych lub nawet namaczania posadzki przed myciem zasadniczym.

Czas na podsumowanie wydajności pracy obu maszyn do mycia podłóg. Szorowarka świetnie nadaje się do mycia i doczyszczania podłóg w małych i ciasnych pomieszczeniach, natomiast automaty szorujące są bardziej przydatne do sprzątania na większym metrażu. W konsekwencji firma sprzątająca musi posiadać oba te urządzenia, żeby oferować usługi sprzątania na większych i mniejszych obiektach.

Bartosz Wiśniewski, właściciel firmy Haerson.pl, instruktor w Akademii Profesjonalnego Sprzątania, doradca klienta w branży profesjonalnych maszyn czyszczących.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJaka maszyna do profesjonalnego mycia podłóg? cz.1
Następny artykułOdżywka do rzęs – czy warto zacząć z niej korzystać?