Strona główna Artykuł sponsorowany Jaka maszyna do profesjonalnego mycia podłóg? cz.1

Jaka maszyna do profesjonalnego mycia podłóg? cz.1

0

Prowadzisz firmę sprzątającą? Poznaj porady, jak dobrać odpowiednią maszynę czyszczącą do małej firmy sprzątającej.

Małe firmy sprzątające, jedno- lub kilkuosobowe coraz częściej szukają wydajnych narzędzi do sprzątania. Jest to zrozumiałe, gdyż popyt na ich usługi zwiększa się z roku na rok. Aby móc sprostać oczekiwaniom klientów małe firmy porządkowe muszą szybciej i skuteczniej radzić sobie z zanieczyszczeniami w różnego typu obiektach. Na powierzchniach ponad podłogowych o wiele trudniej jest zwiększać wydajność pracy, ponieważ wykonywane czynności wiążą się z ręczną pracą i czynnościami nie zmechanizowanymi. Ale w przypadku mycia podłóg i posadzek przemysłowych są już o wiele większe możliwości ułatwienia sobie pracy.

Jaką maszynę do mycia podłóg wybrać?

Czym małe firmy sprzątające mogą się posługiwać w trakcie mycia i doczyszczania podłóg? Na pierwszą myśl oczywiście przychodzi zestaw do mopowania. Profesjonalne mopy oraz wiadra z wyciskarkami to najpopularniejszy sprzęt w rękach personelu sprzątającego. Mopowanie lekko i średnio zabrudzonych podłóg na dużej powierzchni nawet kilkuset metrów kwadratowych nie powinien sprawić kłopotu wykwalifikowanemu personelowi. Zabrudzenia pochodzenia tłuszczowego lub organicznego łatwo się rozpuszczają w odpowiednio dobranych płynach czyszczących. Natomiast w przypadku pozostałych rodzajów, zwłaszcza ciężkich i utrwalonych zabrudzeń, bez wątpienia potrzebna będzie profesjonalna maszyna do mycia podłóg.

Przy doczyszczaniu podłóg firmy sprzątające mogą się posługiwać dwoma rodzajami maszyn czyszczących: szorowarką lub automatem szorująco-zbierającym. Pierwsza najważniejsza różnica pomiędzy nimi polega przede wszystkim na tym, że szorowarka ma tylko jeden zbiornik na czystą wodę i spoczywa całym swoim ciężarem na szczotce lub padzie szorującym, natomiast w automatycznej maszynie czyszczącej szczotka szorująca jest dociskana przez głowicę szorującą z regulowanym dociskiem. Druga ważna i do tego widoczna gołym okiem różnica to fakt, że automat szorująco-zbierający jest wyposażony w dwa duże zbiorniki (na czystą i brudną wodę) oraz listwę ssącą. Pozwala to operatorowi takiej maszyny czyszczącej myć podłogę jednocześnie ją osuszając.

I tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Obydwie opisane wyżej maszyny czyszczące wprawdzie służą do mycia i doczyszczania podłóg, ale niewiele jest sytuacji, w których jedną maszyną możemy zastąpić drugą. W zależności od rodzaju pracy, typu posadzki i zabrudzeń i wielkości sprzątanych pomieszczeń personel sprzątający sięga albo po jedną albo po drugą maszynę czyszczącą. Zdarzają się również takie zlecenia sprzątania, gdzie wykorzystuje się najpierw szorowarkę a następnie automat szorująco-zbierający. Wybór odpowiedniej maszyny czyszczącej podyktowany jest wydajnością pracy oraz skutecznością usuwania zabrudzeń.

Bartosz Wiśniewski, właściciel firmy Haerson.pl, instruktor w Akademii Profesjonalnego Sprzątania, doradca klienta w branży profesjonalnych maszyn czyszczących.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCoraz mniej potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Raport ministerstwa zdrowia
Następny artykułJaka maszyna do profesjonalnego mycia podłóg? cz.2