Strona główna 0_Slider Jajcowanie z Jubilatem, malowanie pisanek z MDK

Jajcowanie z Jubilatem, malowanie pisanek z MDK [FOTO]

0

Galeria Fotografii w Świdnicy zamieniła się dzisiaj w pracownię plastyczną. Do wspólnego tworzenia pisanek zaprosił już po raz siódmy Zespół Pieśni i Tańca “Jubilat”, a tuż obok, w Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych w Rynku 39/40 pisanki malowały polskie i ukraińskie dzieci pod okiem plastyków z Młodzieżowego Domu Kultury.

Nad ozdabianiem form w kształcie jajek w Galerii Fotografii pracowało kilkadziesiąt osób pod czujnym okiem plastyka Świdnickiego Ośrodka Kultury Roberta Kukli przy wsparciu choreografów Lubomira Szmida i Anny Trzeciak oraz tancerzy. Uczestnicy z bliska mogli obejrzeć piękne stroje “Jubilata”. W tym roku dodatkowo zostały przygotowane palmy wielkanocne.

Przy tworzeniu pisanek w Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych czuwały nauczycielki Młodzieżowego Domu Kultury. – Pandemia nas powstrzymała i przez dwa lata nie robiliśmy warsztatów, ale tym razem się udało. Nad dziećmi czuwają nauczycielki plastyki, Ela Tarnowska, Joanna Waksmundzka. Towarzyszy nam też wieloletnia, emerytowana już nauczycielka pani Wanda Szwegler. Są jeszcze nauczycielki z pracowni teatralnej i muzycznej, panie Agnieszka Banach i pani Violetta Ziobrowska, a wspierają nas starsze dziewczyny z naszych pracowni – mówi Joanna Walerowicz, wicedyrektorka MDK. Warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, pojawiło się ponad 70. dzieci. Wśród nich były dzieci z Ukrainy, które uczestniczą w przygotowawczych zajęciach w MDK, by z czasem wybrać taką pracownię, jaka będzie im odpowiadała. Wykonane dzisiaj ozdoby dzieci zabrały do domu.

/asz/

Poprzedni artykułPonad 1400 zakażeń w kraju. Raport ministerstwa zdrowia
Następny artykułBanach przyciągnął jak magnes. Tłumy na dniu otwartym [FOTO]