Strona główna 0_Slider IgnerHome Polonia-Stal Świdnica walczy o ligowe punkty w Żernikach

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica walczy o ligowe punkty w Żernikach [RELACJA LIVE]

0

Już tylko kilka minut dzieli nas od kolejnego meczu piłkarzy IgnerHome Polonii-Stlali Świdnica. Biało-zieloni w ten weekend zmierzą się na wyjeździe z drużyną Piasta Żerniki. Początek spotkania punktualnie o godzinie 16:00.

Piłkarze ze Świdnicy w meczu z Piastem mają nadzieję wrócić na ścieżkę zwycięstw. Ostatnie dwa mecze nie kończyły się dla nich korzystnymi wynikami i choć przeważali w tych spotkaniach to ostatecznie liczy się bilans trafień do sieci, a ten nie należał do najlepszych. To zadanie nie będzie jednak należało do łatwych. Gospodarze nie wygrali jeszcze na wiosnę, ale mimo to z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą i przed własną publicznością będą chcieli udowodnić swoją wartość na tle wicelidera IV ligi.

Biało-zieloni na murawę wybiegną w następującym składzie: Kot – Kozachenko, Kasprzak, Stachurski, Sowa, Białas, Kusio, Szuba, Zygadło, Białasik, Dubas. Na ławce usiedli: Szczepaniuk, Migas, Trzyna, Pasek, Michta, Salamon oraz Gliwa.

Początek spotkania o godzinie 16:00.

1’ – rozpoczynamy spotkanie

3’ – rzut wolny z narożnika boiska dla świdniczan. Piłkę w pole karne dogrywa Szuba, zostaje wybita na aut przez defensorów Piasta.

5’ – uderzenie gospodarzy z przed pola karnego, piłkę w koszyczek łapie Kot

7’ – doskonała akcja indywidualna Zygadły. Nasz skrzydłowy przedarł się miedzy trzema obrońcami, ale jego strzał z linii bramkowej zdołał wybić defensor Piasta

9’ – kolejna dobra akcja miejscowych, ponownie do interwencji zmuszony Kot

12’ – biało-zieloni starają się grać w ataku pozycyjnym, ale nie przynosi to póki co rezultatów w postaci akcji bramkowych

15’ – strzał Piasta zza pola karnego, bez problemu piłkę łapie Kot

16’ – rzut wolny dla Świdnicy na połowie rywala, bez zagrożenia dla bramki rywala

19’ – tempo meczu nieco spadło, gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska

22’ – rzut wolny na połowie przeciwnika dla gości, dośrodkowaną piłkę wybijają obrońcy Piasta

24’ – żółtą kartka ukarany piłkarz Polonii-Stali, Damian Kasprzak

27’ – dobry fragment gry w wykonaniu gości, którzy kilkukrotnie przy strzałach obijali obrońców ze Świdnicy

31’ – nie wyglada to najlepiej. Świdniczanie od dłuższego czasu nie są w stanie skonstruować dobrej akcji na połowie rywala

33’ – doskonała akcja biało-zielonych i prowadzimy 1:0!!! Świetnie z piłka wyszedł na skrzydle Kozachenko, ktory dograł do Zygadły, a ten pewnym strzałem z wnętrza pola karnego pokonał bramkarza Piasta

34’ – żółta kartka dla Szuby

36’ – kolejna żółta kartka dla Polonii-Stali, tym razem ukarany został Dubas

38’ – rzut wolny dla Piasta na naszej połowie, bez zagrożenia dla bramki Kota

40’ – to mogła być okazja na gola, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg Dubasa wybił obrońca Piasta

41’ – dobra kontra gości, niecelnie jednak podawał Zygadło

43’ – świetne podanie pomocnika Piasta i mamy remis. Gola na 1:1 z narożnika pola karnego strzelił Niziniak, który popisał się ładnym uderzeniem po długim słupku bramki Kota

45’ – rzut wolny dla Piasta z okolic koła środkowego, piłkę spokojnie łapie Kot

46’ – groźna akcja Piasta, na nasze szczęście strzał rywala pozostawiał wiele do życzenia

46’ – sędzia przerywa grę i decyduje się na uwagę w stronę ławki rezerwowej Polonii-Stali

47’ – groźne uderzenie z rzutu wolnego Piasta, Kot interweniuje na raty, ale skutecznie

Przerwa. Piast Żerniki 1:1 IgnerHome Polonia-Stal Świdnica

45’ – rozpoczynamy drugą połowę

50’ – świetna okazja Piasta i ponownie dużo szczęście mają nasi piłkarze. Napastnik gospodarzy z wnętrza pola karnego uderzył wprost w Kota

52’ – trwa ofensywa gospodarzy, w grze świdniczan brakuje dokładności, co skutkuje kolejnymi dobrymi akcjami Piasta

53’ – żółta kartka dla Matusiaka

55’ – dobra interwencja Kota chroni nas przed stratą drugiej bramki, Piast ma jeszcze rzut rożny – bez zagrożenia

57’ – zmiana w świdnickim zespole: schodzi Kusio, wchodzi Trzyna

61’ – dobra kontra gości, ale Białasik był na pozycji spalonej

62’ – kolejne dobre uderzenie Piasta, kolejna udana interwencja Kota…

67’ – uderzenie z ostrego kąta Kozachenki, piłka mija jednak światło bramki

68’ – druga zmiana w świdnickim zespołem: schodzi Białasik, wchodzi Pasek

69’ – uderzenie zza pola karnego Białasa, piłkę spokojnie wyłapuje bramkarz Piasta

70’ – trzecia zmiana w naszym zespole, boisko opuścił Dubas, wchodzi Migas

74’ – rzut wolny dla Piasta ze środka boiska, gospodarze próbują prostopadłego zagrania, ale nieskutecznie

76’ – dobre uderzenie napastnika Piasta blokuje Stachurski

77’ – rzut wolny na połowie rywala, dośrodkowuje Szuba – bez zagrożenia

78’ – dobry kontratak Świdnicy, akcje przerywa jednak w porę obrońca Piasta

79’ – ponownie z rzutu wolnego piłkę dogrywa Szuba, ale robi to źle – wprost w ręce bramkarza

82’ – spalony Piasta

83’ – strata Sowy na własnej połowie i ponownie remis utrzymuje w mocy interwencja Kota

84’ – zmiana w świdnickim zespole: schodzi Szuba, wchodzi Michta

86’ – dobra akcja Piasta zastopowana w polu karnym przez Sowę

88’ – żółta kartka dla Trzyny

89’ – doskonała interwencja Kota. Bramkarz ze Świdnicy broni w sytuacji sam na sam precyzyjny strzał napastnika Piasta

92’ – piłka krąży od bramki do bramki, ale obydwa zespoły nie mogą znaleźć sposobu na defensywę rywala

koniec meczu. Piast Żerniki 1:1 IgnerHome Polonia-Stal Świdnica

Poprzedni artykułFestyn Wdzięczności już w niedzielę. Przygotowania idą pełną parą! [FOTO]
Następny artykułAleja Niepodległości w remoncie. Uda się zakończyć prace w terminie? [FOTO]