Strona główna Wydarzenia Świdnica I LO w Świdnicy zaprasza na dzień otwarty

I LO w Świdnicy zaprasza na dzień otwarty

0

Ósmoklasisto, zapraszamy Cię do naszej szkoły! Przyjdź i przekonaj się, że warto zostać uczniem Kasprowicza! Dzień Otwarty rozpoczynamy o godz. 10.00 w auli spotkaniem z dyrektorem I LO. Dowiecie się, jaka jest oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023 i jakie są warunki rekrutacji. Później zaprosimy was do zwiedzania szkoły i wzięcia udziału w licznych warsztatach – zachęca społeczność I LO im. Jana Kasprowicza w Świdnicy i zaprasza do odwiedzin w najbliższą sobotę, 23 kwietnia.


Na ósmoklasistów czekają liczne atrakcje, m.in. „Kraina słów”- warsztaty etymologiczne, spotkanie ze studentami AGH w Krakowie, Kawiarenka Samorządu Uczniowskiego, Alicja i jej świat pod lupą filozofa – warsztaty filozoficzne w Krainie Czarów, Punkt informacji rekrutacyjnej, Aventures d’Alice czyli spotkanie z językiem francuskim, partia krokieta u królowej, kawiarenka sportowa, herbatka u pana Gąsienicy i cuda wśród zwierząt, kasyno w króliczej norce, czary i magia w tekstach kultury, Alicja w Krainie Książek i szkolnych fotografii, Zespół Alicji w Krainie Czarów – trochę na poważnie o tym swoistym zaburzeniu psychosensorycznym, gramatyka angielska na wesoło, Izba Pamięci Szkoły i otwarta scena Kasprowicza – spontaniczne występy artystyczne uczniów I LO oraz gości.

Na uczniów czekać będzie pięć klas pierwszych, w tym klasa biologiczno-chemiczna, matematyczno-biologiczna, politechniczna, humanistyczna i językowo-geograficzna. Przygotowano miejsca dla 150 osób.

/opr. red./

Poprzedni artykułOdnowiony przy wsparciu funduszy unijnych
Następny artykułDobra zabawa i pomoc. Już w niedzielę festyn policyjny