Miniona sobota była bardzo aktywna dla mieszkańców Mrowin, którzy zorganizowali akcję wspólnego sprzątania wsi. W prace porządkowe zaangażowali się radny Roman Konieczny, sołtys Krystyna Popek, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna w Mrowinach, a także młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

– Wspólnymi siłami wysprzątany został teren przy stawie, boisku sportowym oraz w samym centrum wsi. Po sprzątaniu przyszedł także czas na wspólne sadzenie roślin. Dzięki temu zrobiło się bardziej zielono i kolorowo. Na końcowe efekty trzeba będzie trochę poczekać, ale już dziś widać, że zrobiło się czyściej i schludniej – relacjonują przedstawiciele gminy Żarów.
Organizatorzy akcji złożyli podziękowania wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się we wspólne prace porządkowe na rzecz wsi. Podziękowania trafiły również do OSP Mrowiny, a także MOW za czynne włączenie się w tą społeczną inicjatywę.
/UM Żarów, opr. mn/

![Kolejki po kulinarne skarby. V Święto Pieroga w Łażanach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/V-Swieto-Pieroga-w-Lazanach-20.06.-2026-3-238x178.jpg)
![Rowerowe połączenie Świdnicy z Żarowem coraz bliżej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/sciezka-Zarow-Wierzbna-6-238x178.jpg)






