Strona główna 0_Slider Wielkie wsparcie dla Ukraińców jadących na wojnę. Kolejne szkolenie, setki darów

Wielkie wsparcie dla Ukraińców jadących na wojnę. Kolejne szkolenie, setki darów [FOTO]

0

50 Ukraińców przejdzie dzisiaj szkolenie strzeleckie, z samoobrony i pierwszej pomocy na strzelnicy w Jaworze. Każdy z uczestników dostanie pakiet medyczny i żywnościowy. – Odzew zarówno chętnych do szkolenia, jak darczyńców był niesamowity. Dary, które zawozimy do Jawora, sięgają po dach naszych karetek – mówią Małgorzata i Mark Dąbrowscy z Pogotowia „Na Sygnale” w Grodziszczu.

Błyskawiczne szkolenia to wspólny pomysł instruktorów strzelectwa i Pogotowia „Na Sygnale” z Grodziszcza. – Przeprowadziliśmy pierwsze takie szkolenie w ubiegłym tygodniu dla ponad 40 Ukraińców, którzy wracają do swojego kraju. Uczyliśmy podstawowych zasad posługiwania się różnymi rodzajami broni oraz udzielania pierwszej pomocy, a także postępowania w przypadku ran postrzałowych. Wszystkie ćwiczenia odbywają się na legalnej strzelnicy w Jaworze, a zajęcia prowadzą osoby z uprawnieniami – podkreśla Marek Dąbrowski. Uczestnicy szkolenia są wyposażani w środki opatrunkowe, przeciwbólowe, dezynfekcyjne, rękawiczki jednorazowe, żywność w puszkach oraz słodycze. – Robimy to za własne pieniądze – dodaje Marek Dąbrowski.

Zbiórka darów trwała od 27 lutego. – Dostaliśmy kilkaset konserw, batonów energetycznych, latarki, koce termiczne, mnóstwo opatrunków i środków medycznych. Jesteśmy niezwykle wzruszeni. Obdzielimy wszystkich Ukraińców, którzy będą brali udział w szkoleniach – dodaje Dąbrowski. Do nauki zgłosili się nie tylko mężczyźni. – Jest jedna dziewczyna, Ukrainka, która od kilku lat mieszka w Świdnicy i prowadzi salon urody. Z zawodu jest pielęgniarką i jedzie do swojego kraju, ale nie jako wolontariuszka. Ona chce walczyć – mówi współorganizator szkoleń.

/red./

Poprzedni artykułPraca w domu — zadbaj o komfort psychiczny i zdrową dietę
Następny artykułIdealne balony dla dziecka na urodziny