Ponad pięć milionów złotych świdnicki magistrat zamierza przeznaczyć na budowę pierwszego z trzech wielorodzinnych budynków komunalnych przy ulicy Leśnej. Według wcześniejszych zapowiedzi, pierwszy etap realizowanej przez miasto mieszkaniowej inwestycji miałby ruszyć jeszcze w tym roku. We wtorek poinformowano jednak, że do ogłoszonego przetargu nie zgłosiła się ani jedna firma, w związku z czym zamówienie zostało unieważnione.

O mieszkaniowych planach świdnickiego magistratu w sąsiedztwie świdnickiego szpitala „Latawiec” informowaliśmy już w grudniu ubiegłego roku. – Przy ulicy Leśnej wybudowany zostanie czterokondygnacyjny, wielorodzinny budynek. Powstanie 25 lokali mieszkalnych jedno, dwu i trzypokojowych z przynależnymi komórkami lokatorskimi. Zaprojektowano również 40 miejsc parkingowych, w tym 2 miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie 2465,40 m² – wyliczała Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
Mieszkaniowa inwestycja, której wartość szacowana jest na 5 milionów złotych, została ujęta w tegorocznym budżecie miasta. – Na realizację inwestycji miasto otrzymało wsparcie finansowe w wysokości ponad 4 milionów 300 tysięcy złotych z Funduszu Dopłat, w ramach realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego – informowała Dzwonkowska. W kolejnych etapach planowana jest budowa dalszych dwóch budynków mieszkalnych przy ulicy Leśnej. Zamiar ten został ujęty w wieloletnim programie gospodarowania świdnickim zasobem mieszkaniowym na lata 2022-2026.
Na początku marca ogłoszono przetarg na realizację I etapu mieszkaniowej inwestycji. Zgodnie z udostępnionym projektem, w nowym budynku miałyby powstać 2 mieszkania jednopokojowe, 17 lokali dwupokojowych, a także 6 mieszkań trzypokojowych. W planach jest również budowa 40 miejsc parkingowych oraz wewnętrznej drogi dojazdowej. Zakładano przy tym, że wykonawca będzie musiał uporać się z powierzonym zadaniem w ciągu 15 miesięcy od dnia podpisania umowy.
29 marca poinformowano, że do przetargu nie przystąpiła żadna firma. – Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wyznaczył termin składania ofert do dnia 25 marca 2022 roku, do godziny 9.00. W wyznaczonym terminie do zamawiającego nie wpłynęła żadna oferta – poinformowała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska w opublikowanym przez magistrat zawiadomieniu o unieważnieniu postępowania.
Michał Nadolski
[email protected]
![Tak będzie wyglądać nowe osiedle w Świdnicy? TBS szykuje się do kolejnej inwestycji [WIZUALIZACJE]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/TBS-osiedle-Izerska-wizualizacje-2-238x178.jpg)

![Przechylona, przerdzewiała latarnia nad głowami spacerowiczów. Nie zauważyli, bo była zarośnięta [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-16-238x178.jpg)

![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


