Strona główna Artykuł sponsorowany System do rekrutacji: zobacz, w jaki sposób powinien być zabezpieczony!

System do rekrutacji: zobacz, w jaki sposób powinien być zabezpieczony!

0

Bezpieczeństwo danych, jakie generują e-rekrutacje, powinno mieć kluczowe znaczenie dla każdej firmy. Nikt nie chce pracować w przedsiębiorstwie, które nie podchodzi do ochrony informacji osobowych na poważnie. Lepiej zainwestować w elektroniczny system rekrutacji, niż borykać się ze złym PR-em lub karami finansowymi, które mogą iść w miliony złotych.

Dlaczego bezpieczeństwo platformy do rekrutacji jest tak ważne?
Przede wszystkim dlatego, że wymaga tego RODO, czyli Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. Kluczową rolę odgrywa tutaj artykuł dziewiąty, który definiuje, jakie dane informacje być przetwarzane w działalnościach gospodarczych. System do rekrutacji od Elevato spełnia wszystkie te wytyczne. Z usługą można zapoznać się na stronie: https://www.elevatosoftware.com/.

Oznacza to, że osoba prowadząca proces rekrutacji nie musi martwić się na przykład samodzielnym anonimizowaniem danych ani spełnieniem wszystkich przesłanek zawartych w rozporządzeniu, które dotyczą odpowiedniego zabezpieczenia plików.

Nowoczesny system obsługi rekrutacji od Elevato pozwala na zautomatyzowanie wszystkich tych procesów. To nie tylko ogromny komfort pracy rektuterów, ale też dodatkowy bufor bezpieczeństwa, w razie, gdyby firma była sprawdzana pod kątem bezpieczeństwa danych przez UODO.

W jaki sposób aplikacje ATS pomagają budować bazę kandydatów?
Zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych, zgody zwykle udzielane są na pewien czas. Przyjęta praktyka zwykle mówi tutaj o czasie niezbędnym do zakończenia naboru. Dla firm, które chcą budować profesjonalną bazę kandydatów, może to rodzić pewne problemy.

Warto zainteresować się oprogramowaniem, które oferuje tryb wysyłania notyfikacji o kończących się zgodach. To uniwersalne rozwiązanie, dzięki któremu nasza firma będzie mogła przetwarzać dane o kandydatach nieco dłużej.

W ustalonym czasie, przed wygaśnięciem zgody, Elevato wysyła powiadomienie do rekruterów oraz wskazanych osób biorących udział w rekrutacji. Wystarczy, że kandydat wyrazi zgodę na dalsze przetwarzanie informacji osobowych, a my wciąż będziemy mogli przechowywać jej dane w bazie ATS, na przykład na poczet planowanych rekrutacji. To doskonały sposób, by utrzymać kontakty do rokujących kandydatów, którzy w przyszłości mogą stanowić o sile przedsiębiorstwa.

Jeśli pracujemy firmie, która wyspecjalizowała się w pozyskiwaniu pracowników dla innych podmiotów, to warto upewnić się, że software, który planujemy wdrożyć, daje możliwość jednoczesnego prowadzenia naborów i zarządzania zgodami dla wielu różnych projektów. Dla agencji HR i dużych firm, które często przeczesują rynek pracy, to jedna z kluczowych funkcji.

Jak przebiega rekrutacja przez system ATS?
Zawsze warto wybrać taki software, który pozwala wprowadzić możliwie jak najwięcej zmian w podstawowym procesie. Taka personalizacja, na przykład zmiana wersji kolorystycznej widżetu, czy dodanie firmowego logotypu, to ważne elementy, które pomogą nam budować siłę brandu.

Wartością dodaną będzie też automatyczna publikacja ogłoszeń o pracy w największych serwisach, jak:

  • OLX,
  • Adzuna,
  • Indeed,
  • Jooble,

To dostęp do ogromnej bazy kandydatów i specjalistów, jednak warto docenić też możliwość zintegrowania ATS z firmowymi mediami społecznościowymi. Ponad 70% Polaków korzysta z social-mediów. Największą popularnością cieszy się Facebook, jednak sporo osób znajdziemy też na LinkedIn.

To ogromna, w pełni darmowa baza kandydatów, której żadna firma nie powinna lekceważyć. Zautomatyzowana publikacja ofert o zatrudnieniu w tych serwisach to dodatkowa szansa na dotarcie do specjalistów: zarówno na stanowiskach wykonawczych, jak i kierowniczych.

Fachowcy na pewno docenią też dedykowany tryb monitorowania i raportowania kosztów rekrutacji według kilku różnych kluczy, w tym MPK, rodzajów kosztów, segmentów czy dostawców. Atutem będzie też tryb zarządzania wnioskami o rekrutacje, które składane są przez menedżerów na poziomie platformy.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJechał autem mając ponad 2 promile
Następny artykułPobił i zwyzywał nastoletnie wolontariuszki WOŚP bo nie lubi Owsiaka. Trafi do zakładu psychiatrycznego