Strona główna 0_Slider Synoptycy zapowiadają ciepły tydzień z dwucyfrowymi temperaturami. Świdniczanie korzystają z wiosennej aury...

Synoptycy zapowiadają ciepły tydzień z dwucyfrowymi temperaturami. Świdniczanie korzystają z wiosennej aury [FOTO]

0

Prawdziwie wiosenna pogoda, za sporą ilością słońca i temperaturami sięgającymi maksymalnie nawet 19°C – taka właśnie aura będzie nam towarzyszyć w przyszłym tygodniu według prognoz synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ze słonecznej aury już teraz chętnie korzystają świdniczanie, wybierając się na spacery po miejskich parkach.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na niedzielę, 20 marca:

W dzień bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 9°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek bezchmurnie. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -6°C do -3°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, południowo-wschodni i południowy, powodować będzie zamiecie śnieżne.

W nocy z niedzieli na poniedziałek bezchmurnie. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C, lokalnie około -7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -4°C do -2°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni i południowy, powodować będzie zamiecie śnieżne.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na poniedziałek, 21 marca:

W dzień bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek bezchmurnie. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni i południowy, miejscami powodować będzie zamiecie śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek bezchmurnie. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni i południowy, powodować będzie zamiecie śnieżne.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na wtorek, 22 marca:

Bezchmurnie. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C. Temperatura maksymalna od 15°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) wzrost temperatury od -1°C w nocy do 4°C w ciągu dnia. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, południowy.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na środę-czwartek, 23-24 marca:

Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C, w rejonie podgórskim od 1°C do 3°C. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C, w rejonie podgórskim od 15°C do 17°C. Wiatr słaby, w środę zmienny, w czwartek północny i północno-wschodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 2°C do 5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowy, w czwartek słabnący do słabego i umiarkowanego i skręcający na północno-zachodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na piątek, 25 marca:

Bezchmurnie, w ciągu dnia zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 2°C do 5°C. Temperatura maksymalna od 14°C do 17°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na sobotę, 26 marca:

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 2°C do 5°C. Temperatura maksymalna od 14°C do 17°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 0°C do 2°C. Wiatr słaby, zmienny.

 

/IMGW, opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykuł„Zielony Zakątek” przejdzie metamorfozę. Podpisano umowę na remont przedszkola
Następny artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim