Strona główna 0_Slider Sikorskiego w remoncie. Od poniedziałku zmiany w organizacji ruchu

Sikorskiego w remoncie. Od poniedziałku zmiany w organizacji ruchu

0

W poniedziałek rozpocznie się kolejny etap prac związanych z remontem fragmentu ulicy Władysława Sikorskiego. Z tego względu zmianie ulegnie organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania Sikorskiego/Strzegomska. Jak informuje świdnicki magistrat, na przebudowywanym odcinku utrzymany zostanie ruch jednokierunkowy.

Pierwsze roboty drogowe realizowane w ramach wartej ponad 2 mln 900 tys. złotych inwestycji rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku. – Wykonano już parking dla 34 samochodów osobowych, postawiono obrzeża, krawężniki, kończone są prace przy zatoce autobusowej i chodnikach, ułożono również dwie warstwy masy asfaltowej. Podobny stopień zaawansowania prac jest na sięgaczu ul. Sikorskiego, który stanowi dojazd do budynków nr 42 a-d. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i nie zanotowano żadnych opóźnień. Wszystkie roboty są prowadzone bez zastrzeżeń – informuje Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Wraz z realizacją kolejnych prac, zmotoryzowani poruszający się ulicą Sikorskiego będą musieli przygotować się na zmiany. – Od poniedziałku, 14 marca wprowadzone zostaną modyfikacje w zakresie tymczasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu Sikorskiego/Strzegomska. Pojazdy powrócą na prawą stronę jezdni, przy dalszym utrzymaniu ruchu jednokierunkowego. Prosimy kierowców o zwrócenie szczególnej uwagi na oznakowanie w rejonie tego skrzyżowania – przekazuje Dzwonkowska.

Przewiduje się, że inwestycja zakończy się w terminie umownym tj. do 15 czerwca bieżącego roku – dodaje rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKojce już są. Potrzebna pomoc na ich opłacenie
Następny artykułŚwidnicka biblioteka zaprasza dzieci i dorosłych/Бібліотека у Свідниці запрошує дітей та дорослих