Strona główna 0_Slider Ruszyły zapisy do IV Marconi Duathlonu Świdnica!

Ruszyły zapisy do IV Marconi Duathlonu Świdnica! [KOMPLET INFORMACJI]

0

Wystartowały zapisy do udziału w czwartej edycji duathlonowego święta w Świdnicy. Impreza zaplanowana na  niedzielę, 8 maja zorganizowana zostanie tradycyjnie na dwóch dystansach: CLASSIC – 10 km biegu (4 pętle), 40 km kolarstwa (4 pętle), 5 km biegu (2 pętle) oraz SPRINT – 5 km biegu (2 pętle), 20 km kolarstwa (2 pętle), 2,5 km biegu (1 pętla).

Wszystkie dotychczasowe edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem, uzyskaliśmy bardzo dużo pochlebnych komentarzy od startujących zawodników jak i kibiców. Jak co roku, także i w tym, za co bardzo dziękujemy, w organizacji imprezy wsparły nas Miasto Świdnica, Gminy Świdnica i Powiat Świdnicki. Dlatego z entuzjazmem podjęliśmy decyzje o organizacji IV edycji duathlonu w Świdnicy. Można powiedzieć, że Marconi Duathlon na trwałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie zawodników, jak i kibiców. Chciałem podkreślić, że impreza jest skierowana także do zawodników, którzy chcieliby pierwszy raz spróbować swoich sił w tej pięknej dyscyplinie. Trasy zarówno biegowa, jak i rowerowa zostały tak stworzone by osoby, które po raz pierwszy startują w zawodach czuli się na odcinkach bezpiecznie i komfortowo, a bardziej doświadczeni zawodnicy mogli osiągnąć na nich nowe rekordy życiowe – podkreśla właściciel Grupy Marconi, będącej sponsorem tytularnym wydarzenia, Marcin Markiewicz, który sam jest triatlonistą i współzałożycielem KS Żelazna Świdnica, będącego organizatorem tych wydarzeń sportowych.

Duathlon, który odbędzie się 8 maja 2022 roku to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i w tym roku na uczestników czekają dwa dystanse –  CLASSIC:  10 km biegu (4 pętle), 40 km kolarstwa (4 pętle), 5 km biegu (2 pętle)  i SPRINT: 5 km biegu (2 pętle), 20 km kolarstwa (2 pętle), 2,5 km biegu (1 pętla). Start, meta oraz strefa zmian znajdować się będą na terenie stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Wyjątkowość Marconi Duathlon Świdnica polega na tym, iż są to zawody należące do nielicznych w województwie dolnośląskim i jedyne w powiecie świdnickim. Dlatego serdecznie wszystkich zapraszam do udziału. Będzie to świetna okazja do sprawdzenia sportowej  formy i przetarcia gdyż praktycznie tydzień po naszej imprezie startują już triathlony w Polsce. Natomiast dla osób startujących  pierwszy raz będzie to niezapomniana przygoda i być może pierwszy przystanek na drodze do triathlonu – dodaje natomiast Radek Jasiczek, prezes KS Żelazna Świdnica.

Zapisy dostępne pod linkiem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6773

Informacje na bieżąco publikowane są także na stronie: https://www.facebook.com/MarconiDuathlonSwidnica/

REGULAMIN MARCONI DUATHLON ŚWIDNICA 8 maja 2022 (niedziela)

CLASSIC (10km biegu, 40 km roweru, 5 km biegu)

SPRINT (5km biegu, 20 km roweru, 2,5 km biegu)

CEL ZAWODÓW
1. Sportowa rywalizacja o jak najlepsze czasy na dystansie CLASSIC I SPRINT.
2. Popularyzacja aktywnego spędzania czasu.
3. Upowszechnienie triathlonu oraz duathlonu wśród mieszkańców Świdnicy i okolic.
4. Propagowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia.
5. Promocja miasta, gminy i powiatu Świdnica.

ORGANIZATORZY
KS Żelazna Świdnica

WSPÓŁORGANIZORZY
Gmina Miasto Świdnica, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Gminy w Świdnicy

TERMIN – MIEJSCE
1. Zawody odbędą się 8 maja 2022 r.
2. Start dystansu CLASSIC – godzina 11.oo
3. Start dystansu SPRINT – godzina 11.30
4. Biuro zawodów, start, strefy zmian, meta oraz imprezy towarzyszące będą zlokalizowane na stadionie miejskim w Świdnicy, ul. Śląska 35.
5. Rywalizacja będzie się odbywać w formule NON DRAFTING, co umożliwia start na dowolnych rowerach: szosowych, triathlonowych, z lemondką (lub bez), przełajach, mtb, miejskich itp.

DYSTANSE
1. Dystans CLASSIC: 10 km biegu (4 pętle), 40 km kolarstwa (4 pętle), 5 km biegu (2 pętle).
2. Dystans SPRINT: 5 km biegu (2 pętle), 20 km kolarstwa (2 pętle), 2,5 km biegu (1 pętla).

LIMITY CZASOWE
1. Dystans CLASSIC: 3h:15min.
2. Dystans SPRINT: 2h:30min.

LIMIT ZAWODNIKÓW
1. Dystans CLASSIC – 150 osób.
2. Dystans SPRINT – 150 osób.

HARMONOGRAM ZAWODÓW 7 – 8 maja 2022 r.
7 maja 2022 r. (sobota)
16:00 – 18:00 – odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów, Świdnica – Stadion Miejski, ul. Śląska 35

8 maja 2022 r. (niedziela)
8:00 – 10:45 – wydawanie pakietów startowych,
8:00 – 10:45 – wstawianie rowerów do strefy zmian,
10:50 – godzina wyjścia ze strefy zmian (oba dystanse),
11:00 – start dystansu CLASSIC,
11:30 – start dystansu SPRINT,
14:15 – dekoracje i wręczenie nagród zawodnikom,
13:30 – 15:00 – wydawanie rowerów ze strefy zmian

WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Prawo startu w zawodach na dystansie CLASSIC posiadają osoby, które w dniu 08.05.2022 r. będą miały ukończone 18 lat, oraz stan zdrowia będzie pozwalał na udział w zawodach.
2. Prawo startu w zawodach na dystansie SPRINT mają zawodnicy od 14-tego roku życia, którzy zobowiązani są do dostarczenia podpisanej zgody opiekuna.
3. Każdy uczestnik zawodów jest zobowiązany do własnoręcznego podpisania oświadczenia o starcie z własnej woli i na własne ryzyko.
4. Każdy uczestnik zawodów, w biurze zawodów otrzymuje opaskę na rękę, umożliwi mu to wejście/wyjście ze strefy zmian.
5. Zgłoszenia przyjmowane są jedynie za pośrednictwem strony internetowej datasport.pl. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i opłaceniu wpisowego zawodnik będzie umieszczony na liście startowej. O terminie zgłoszenia decyduje data dokonania wpłaty wpisowego. Internetowe zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 30.04.2022 r. Istnieje również możliwość zapisów w dniu zawodów bez gwarancji
pełnego pakietu.
6. Podczas etapu kolarskiego obowiązkowym jest posiadanie zapiętego na głowie kasku rowerowego. W przypadku awarii roweru w trakcie przejazdu należy usunąć się wraz z nim na pobocze drogi w ten sposób, aby nie zakłócić przebiegu wyścigu.
7. Podczas weryfikacji zawodnicy niepełnoletni powinni posiadać legitymację szkolną lub inny dokument celem weryfikacji danych osobowych oraz wieku.
8. W razie konieczności udzielenia jakiejkolwiek pomocy medycznej podczas trwania zawodów, decyzje obsługi medycznej co do kontynuowania biegu należy traktować jako ostateczne i niezmienne.

KLASYFIKACJE

SPRINT
1. OPEN Kobiet
2. OPEN Mężczyzn
3. Kategorie wiekowe: K/M: MŁODZIK (14 -15 lat), JUNIOR MŁODSZY (16-17 lat), JUNIOR (18-19 lat), K/M 20 (20-29 lat), K/M 30 (30-39 lat), K 40+ (40-99 lat), M 40 (40-49 lat), M 50+ (50-99 lat)
4. Najlepsza Zawodniczka/Najlepszy Zawodnik Gminy Miasta Świdnica

CLASSIC
1. OPEN Kobiet
2. Open Mężczyzn
3. Kategorie wiekowe K/M: K/M 20 (18- 29 lat), K/M 30 (30- 39 lat), K40+(40-99 lat), M40(40-49) lat, M50+(50-99 lat)
4. Najlepsza Zawodniczka/Najlepszy Zawodnik Gminy Miasta Świdnica

NAGRODY

CLASSIC i SPRINT – OPEN K i OPEN M:
I miejsca: puchar Marconi Duathlon Świdnica i nagroda pieniężna – 300 złotych.
II miejsca: puchar Marconi Duathlon Świdnica i nagroda pieniężna – 200 złotych.
III miejsca: puchar Marconi Duathlon Świdnica i nagroda pieniężna – 100 złotych.
Miejsca I-III w kategoriach wiekowych otrzymają statuetki.
Najlepsza Świdniczanka / Najlepszy Świdniczanin otrzymają statuetki na dystansie SPRINT i CLASSIC.

Odbiór nagród finansowych odbywa się osobiście – tylko bezpośrednio po dekoracji – nagroda wypłacana jest w gotówce w biurze zawodów. Warunkiem otrzymania nagrody finansowej jest konieczność uczestniczenia w dekoracji.

OPŁATY STARTOWE
SPRINT – 119 zł, w dniu zawodów 139 zł, młodzież do 18 roku życia – 69 pln – bez względu na termin zapisów.
CLASSIC – 139 zł, w dniu zawodów – 159 zł

RUCH DROGOWY
1. Jazda na rowerze oraz bieg, będą się odbywać przy zamkniętym ruchu drogowym. Jednak droga posiada wiele małych dojazdów, znajduje się przy niej wiele posesji, sklepów i w dużej części prowadzi przez miasto, dlatego przez całą trasę bezwzględnie należy zachować pełną czujność oraz przestrzegać przepisów ruchu drogowego oraz trzymać się prawej strony jezdni!
2. Za bezpieczeństwo zawodników podczas zawodów odpowiada Policja, Straż Pożarna oraz służby porządkowe organizatora.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Zawody odbywać się będą bez względu na warunki atmosferyczne.
2. Obowiązek ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków leży w gestii zawodników.
3. Organizatorzy nie odpowiadają za rzeczy pozostawione bez opieki.
4. Reklamacje dotyczące zawodów będą rozpatrywane na bieżąco a decyzja organizatora będzie ostateczna.
5. Wszystkich zawodników startujących w Marconi Duathlon Świdnica obowiązuje niniejszy regulamin. Rejestracja jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.
6. Organizator zastrzega sobie prawo odwołania imprezy bez podawania przyczyn.
7. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy.
8. Zawodnicy startują na własną odpowiedzialność i przyjmują do wiadomości, że udział w zawodach wiąże się z wysiłkiem fizycznym i pociąga za sobą naturalne ryzyko i zagrożenie wypadkami, możliwość odniesienia obrażeń ciała i urazów i fizycznych (w tym śmierci), a także szkód i strat o charakterze majątkowym.

Tak było 26 września 2021 roku podczas III edycji zawodów!

Za nami niezwykle emocjonująca trzecia edycja Marconi Duathlonu Świdnickiego. Uczestnicy walczyli z czasem, ale i własnymi słabościami o jak najlepszy wynik i miejsce na mecie. Duathlon to jedna z odmian triathlonu, gdzie śmiałkowie zaczynali od biegu, następnie jechali na rowerze, a na koniec znów biegli! Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i w tym roku na uczestników czekały dwa dystanse – CLASSIC: 10 km biegu (4 pętle), 40 km kolarstwa (2 pętle), 5 km biegu (2 pętle) i SPRINT: 5 km biegu (2 pętle), 20 km kolarstwa (1 pętla), 2,5 km biegu (1 pętla). Start, meta oraz strefa zmian znajdowały się na terenie stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Trasy zarówno biegowa, jak i rowerowa zostały tak stworzone by osoby, które po raz pierwszy startują w zawodach czuły się na odcinkach bezpiecznie i komfortowo, a bardziej doświadczeni zawodnicy mogli osiągnąć na nich nowe rekordy życiowe.

W kategorii Classic najlepszy z czasem 2:05,47 sek. okazał się Marek Janisz, wyprzedzając Krzysztofa Dominikowskiego (2:09,14) i Piotra Wojcieszko (2:10,15). Wśród pań sklasyfikowano trzy zawodniczki. Triumfowała z czasem 2:19,16 sek. Klaudia Petters, pokonując na podium Małgorzatę Moczulską (2:36,11) i Monikę Szombierską (2:46,27). W kategorii Sprint w grupie panów najszybszy był Aleksander Wostal (1:02,42). Za nim finiszowali Jakub Młyńczak (1:04,57) oraz Kamil Zieliński (1:06,26). W klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się Paulina Kotfica (1:07,45), wyprzedzając na podium Aleksandrę Grochowską (1:12,29) i Karolinę Malinowską (1:15,37).

Szczegółowe wyniki: https://wyniki.datasport.pl/results3431/ 

/MDvR/

Poprzedni artykułPrzemyślane działania czy poligon doświadczalny? Jak ministerstwo edukacji chce dostosować system do napływu uczniów z Ukrainy?
Następny artykułDachowanie na krajowej piątce