Strona główna 0_Slider Remont Sikorskiego na półmetku. Roboty zostaną ukończone w terminie?

Remont Sikorskiego na półmetku. Roboty zostaną ukończone w terminie? [FOTO]

0

Na występujące uciążliwości dla kierowców, wydłużony czas dojazdu do centrum miasta oraz tworzące się korki zwraca uwagę jedna ze świdnickich radnych, która zwróciła się do władz miasta z pytaniem dotyczącym aktualnego stanu prac związanych z przebudową fragmentu ulicy Władysława Sikorskiego. Jak wskazała, mieszkańcy są też zaniepokojeni możliwością wystąpienia opóźnień przy realizowanej inwestycji.

Remont fragmentu ulicy Władysława Sikorskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Strzegomską do skrzyżowania z ulicą Langiewicza rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Na realizację drogowej inwestycji przeznaczono ponad 2 mln 900 tys. złotych. Termin zakończenia prac ustalono na połowę czerwca 2022 roku.

O udzielenie informacji w aktualnego stanu prac niedawno wystąpiła do władz miasta radna Magdalena Rumiancew-Wróblewska. – Kiedy jest planowane zakończenie tej inwestycji? Czy poszczególne etapy prac wykonywane są terminowo? Mieszkańcy zgłaszają fakt, że prace przy tej inwestycji każdego dnia kończą się już około godziny 14.00-15.00. Są zaniepokojeni tym, że przy takich godzinach pracy remont będzie trwał bardzo długo. Zamknięcie ulicy Sikorskiego jest dużym uciążeniem dla kierowców. Dojazd do centrum miasta jest znacznie wydłużony. W godzinach szczytu tworzą się korki-zwłaszcza na Zawiszowie – stwierdziła radna w złożonej interpelacji.

Do jej zapytania odniosła się prezydent Beata Moskal-Słaniewska. – Ulica gen. W. Sikorskiego na odcinku od ul. gen. M. Langiewicza do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną była w złym stanie technicznym. W 2021 roku po uzyskania dofinansowania wyłoniono wykonawcę prac. Pierwsze roboty drogowe rozpoczęły się we wrześniu. W chwili obecnej prawa część jezdni jest już na ukończeniu. Wykonano parking dla 34 samochodów osobowych, postawiono obrzeża, krawężniki, kończone są prace przy zatoce autobusowej i chodnikach, ułożono również dwie warstwy masy asfaltowej. Podobny stopień zaawansowania prac jest na sięgaczu ul. Sikorskiego, który stanowi dojazd do budynków nr 42 a-d – wyjaśnia prezydent Świdnicy.

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i nie zanotowano żadnych opóźnień. Wszystkie roboty są prowadzone bez zastrzeżeń. Przewiduje się, że inwestycja zakończy się w terminie umownym tj. do dnia 15 czerwca bieżącego roku – zapewnia Moskal-Słaniewska.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZbliżają się zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy. Koleje Dolnośląskie odliczają do wznowienia połączeń do Skalnego Miasta
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]