Strona główna Temat dnia Przekazali odznakę Zasłużonego dla Dolnego Śląska

Przekazali odznakę Zasłużonego dla Dolnego Śląska

0

Dyrektor I LO w Świdnicy Robert Kaśków odebrał w imieniu Michała Ossowskiego srebrną Odznakę Zasłużonego dla Dolnego Śląska. Sejmik Dolnośląski wyróżnienie nauczycielowi matematyki i wieloletniemu radnemu przyznał przed rokiem.

5 lutego 2021 roku uchwałą nr XXVIII/632/21 Sejmik Dolnośląski uhonorował Michała Ossowskiego srebrną Odznaką Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. Jednak ze względu na pandemię dopiero na wczorajszej sesji odznaczenie zostało wręczone. Uprawnionym przez Laureata do odbioru odznaki został pan Robert Kaśków – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, w którym przez ponad 30 lat nagrodzony z sukcesami uczył matematyki.
Pan Michał Ossowski to znakomity nauczyciel, opozycjonista oraz samorządowiec. W latach 1994- 2014  Michał Ossowski był radnym Miasta Świdnicy, przez dziewięć lat jej Przewodniczącym. Wniosek został zgłoszony przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy za pośrednictwem mojego Klubu Radnych Nowoczesna Plus (aktualnie Nowa Nadzieja).
/inf. Jacek Iwancz, opr. red./
Zdjęcia udostępnione przez Jacka Iwancza
Poprzedni artykułJak nosić espadryle damskie, by prezentować się atrakcyjnie?
Następny artykułŁóżko domek – rośnie wraz z Twoim dzieckiem