Strona główna 0_Slider Pomoc dla Ukrainy. Agregaty i środki medyczne trafią do miast partnerskich Świdnicy

Pomoc dla Ukrainy. Agregaty i środki medyczne trafią do miast partnerskich Świdnicy

0

Wsparcie w postaci najpotrzebniejszych artykułów i urządzeń o wartości ponad 66 tysięcy złotych, sfinansowane ze świdnickiego budżetu, zostanie przekazane do Iwano-Frankiwska oraz Niżyna – miast partnerskich Świdnicy. Decyzję w tej sprawie podjęli w piątek miejscy radni. Oprócz tego do ukraińskich miejscowości cały czas trafia pomoc humanitarna przekazywana przez darczyńców.

Jak wskazywał Jacek Budziszewski, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy, udzielona pomoc w postaci najpotrzebniejszych artykułów i urządzeń ma wspomóc obywateli Ukrainy w walce z najeźdźcom rosyjskim. Wśród przekazywanych darów znalazły się trzy agregaty prądotwórcze, torba ratownictwa medycznego PSP-R1 wraz z wyposażeniem, spray do odkażania ran (50 szt.), medyczne rękawice jałowe (700 szt.), ostrza chirurgiczne jednorazowe (2000 szt.), gips lekki (50 opakowań), opaski zaciskowe (100 szt.), a także dwie palety pasty do zębów.

Jest to zestawienie wszystkich rzeczy, jakie przekazaliśmy naszym partnerskim miastom na ich wyraźne życzenie. Jesteśmy w mailowym, stałym kontakcie z jednym oraz drugim miastem. Jak Państwo wiedzą, wojna dotyka obu tych miejscowości, stąd taka specjalna, dedykowana pomoc, która trafiła lub trafi – bo część z tych rzeczy chcemy wysłać w przyszłym tygodniu dedykowanym transportem, sprawdzonymi i zaufanymi kanałami. Nie jest to jedyna pomoc, jaką wysyłamy do Iwano-Frankiwska i Niżyna, bo jest to też pomoc humanitarna z puli, którą dysponujemy dzięki darczyńcom prywatnym lub firmom. Zestawienie darów zostało przygotowane przez Gminę Miasto Świdnica i zostało przez nią sfinansowane. Wartość przekazanych przedmiotów to ponad 66 tys. złotych – mówiła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

W piątek uchwałę dotyczącą udzielenia miastom partnerskim pomocy jednogłośnie przyjęła Rada Miejska w Świdnicy.

/mn/

Poprzedni artykułGry na wieczór panieński – jakie zabawy wybrać?
Następny artykułZmiana warty w szkołach gminy Żarów