Strona główna 0_Slider Charytatywny „Przerajd dla Edyty” już w sobotę! Pomaganie połączą z dobrą zabawą

Charytatywny „Przerajd dla Edyty” już w sobotę! Pomaganie połączą z dobrą zabawą

0

Strzegomska Grupa Miłośników Motoryzacji, znana z licznych działań charytatywnych, po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji w szczytnym celu. Tym razem pasjonaci czterech kółek zachęcać będą do wspierania zbiórki na rzecz Edyty Woźniak. Mieszkanka Strzegomia wymaga kosztownej operacji, będącej dla niej szansą na powrót do normalnego życia.

Edyta Woźniak zmaga się z wieloma schorzeniami, które mogą odebrać kobiecie możliwość samodzielnego funkcjonowania. – Urodziłam się jako osoba niepełnosprawna, bez szans na przeżycie. Stało się jednak inaczej i mimo dużego upośledzenia ruchowego rozwijałam się jak rówieśnicy. W wieku 19 lat poddałam się zabiegowi wydłużenia nogi, później operacji kręgosłupa. Niestety, coś poszło nie tak i tak zaczął się mój koszmar. Uciski na nerwy, bóle, kolejne zabiegi. Do tego doszły problemy z oddychaniem, po czym okazało się, że to przepuklina oponowa (nawrotowa), przez co byłam już dwukrotnie operowana. W roku 2015 byłam poddana próbie założenia endoprotezy. Operacja się nie udała, zostałam z połamaną miednicą i kością łonową – opisuje pani Edyta.

Od roku 2006 do 2017 roku mieszkanka Strzegomia przeszła szereg operacji, które miały pomóc jej normalnie żyć. W praktyce stało się jednak inaczej. Jej życie zamieniło się w pasmo bólu i jeszcze większej niepełnosprawności. Lekarze zamykali przed nią drzwi, mówiąc, że nie mogą już nic zrobić. Stan zdrowia kobiety pogarszał się sukcesywnie. Coraz to mniejsza sprawność ruchowa, nieustający ból tłumiony środkami farmakologicznymi zmieniło codzienność nie tylko pani Edyty, ale także jej bliskich. W roku 2020 była zmuszona szukać na nowo pomocy, po wielu odmowach znalazła lekarzy z Paley European Institute, którzy zadeklarowali pomoc i zdecydowali, że konieczne jest przeprowadzenie operacji. Jej koszt wyceniono jednak na 500 tys. złotych.

Operacja, która przez wysokie koszty z nią związane stoi pod ogromnym znakiem zapytania, miałaby polegać na rekonstrukcji stawu rzekomego miednicy, osteotomii podpórcza strony lewej, osteotomii i osteoplastyce kości udowej z zespoleniem wewnętrznym i wydłużeniem za pomocą gwoździ Precice oraz usunięciem zespolenia z miednicy. Te skomplikowane medyczne terminy to nic innego jak długa, kosztowna i bolesna droga do sprawności kobiety, która od dziecka zmaga się z ogromnymi ograniczeniami. – Boję się poddać kolejnym zabiegom, ale nie mam innego wyjścia. Walczę już tak długo, żeby móc chodzić, żeby nie musieć jeździć na wózku. Bardzo proszę Was Kochani z całego serca! Pomóżcie mi zebrać środki na operację – apeluje pani Edyta.

W celu zebrania wymaganej kwoty na pilną operację ratującą samodzielność chorej zorganizowana została zbiórka internetowa. Prowadzone są również licytację na specjalnie do tego celu utworzonej grupie na Facebooku.

Swoją pomoc zaoferowała również Strzegomska Grupa Miłośników Motoryzacji. Pasjonaci czterech kółek postanowili zorganizować Wiosenno-Walentynkowy Przerajd dla Edyty. Wydarzenie odbędzie się już w sobotę, 19 marca. Zapisy dla chętnych do udziału w charytatywnej akcji trwają do 18 marca. – W rajdzie może wystartować każdy zarejestrowany i ubezpieczony pojazd (samochód osobowy, motocykl, pojazd rolniczy, specjalny, zabytkowy czy nawet ciężarowy). Liczy się dobra zabawa połączona z pomaganiem! W naszym rajdzie nie liczy się czas tylko poprawność i kreatywność wykonywanych zadań. Aby wystartować w rajdzie należy: 1) posiadać prawo jazdy, 2) pojazd musi być ubezpieczony i dopuszczony do ruchu, 3) uiścić opłatę w wysokości minimum 69 zł na skarbonkę w serwisie siepomaga.pl – opisuje organizatorzy.

Impreza jest skierowana do pełnoletnich uczestników. – Na potrzeby przerajdu warto wyposażyć się w: latarkę, wodery, kompas, łopatę, drabinę, bulgulator statyczny, kask, rękawice, lina, kajdanki i dużą dawkę dobrego humoru. Reszty dowiecie się na miejscu. Dla wszystkich zgromadzonych na mecie „przerajdu” czekać będzie moc atrakcji. Zabawa z DJ, „Loteria z Jajami” a dla głodnych gorące kiełbaski, pyszna zupka z kuchni polowej oraz ziemniaczki z cebulką. Zapraszam wszystkich chętnych na parking OSiR od około godziny 20.00 – dodają pomysłodawcy akcji. Aktualne informacje przekazywane są za pośrednictwem strony Strzegomskiej Grupy Miłośników Motoryzacji na Facebooku.

/opr. mn/

Poprzedni artykułNowa wersja oszustwa „na BLIK”. Przestępcy podają się za pracowników banku
Następny artykułŚwidnickie Czwartki Lekkoatletyczne wróciły z przytupem [WYNIKI]