Strona główna Sport Inne Po raz drugi ogrywamy ekipę z Żar

Po raz drugi ogrywamy ekipę z Żar

0

Podobnie jak miało to miejsce na terenie hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy, tak i w meczu rewanżowym koszykarze Domino Polonii Świdnica okazali się lepsi od zespołu BC Swiss Krono Żary. We wtorek, 15 marca biało-zieloni sięgnęli po pewny, wyjazdowy triumf, umacniając się w górnych rejonach tabeli grupy mistrzowskiej rozgrywek III ligi koszykówki mężczyzn.

Spotkanie rozgrywane w ramach 5. kolejki grupy mistrzowskiej pomiędzy szóstym zespołem z Żar, a trzecimi świdniczanami był początkowo wyrównany. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 21:18 dla zespołu gości. Podopieczni trenera Pawła Domaradzkiego nie zamierzali zwalniać tempa i dołożyli w drugiej odsłonie do swojej przewagi jeszcze kilka „oczek”. Do przerwy było zatem 44:37 dla zawodników ze Świdnicy. Kluczowa dla losów pojedynku była trzecia ćwiartka. Przyjezdni wygrali ją różnicą 10 punktów i jasne stało się, że tylko kataklizm może pozbawić Polonię sięgnięcia po zwycięstwo w tym starciu. Tak się nie stało. W czwartej kwarcie co prawa minimalnie lepsi byli rywale, ale wygrana w żadnym momencie nie była zagrożona. Nasza drużyna zwyciężyła 90:76, odnosząc już czwarty triumf w piątym rozegranym pojedynku w grupie mistrzowskiej. Dorobek 7 wygranych i 4 porażek daje nam wysokie, trzecie miejsce w rozgrywkach III ligi. W najbliższym spotkaniu podejmiemy na własnym terenie lidera – Onlajnersów Kangoo Basket Gorzów Wielkopolski. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę, 20 marca – start w hali na Zawiszowie o 17.00.

BC Swiss Krono Żary – Domino Polonia Świnica 76:90 (18:21, 19:23, 12:22, 27:24)

Krono: Rzechtalski (27), Simiński (22), Reczyński (13), Jankowski (6), Rotkiewicz (4), Mysiorek (4), Adamczewski, Sobczak.

Polonia: Kosmala (28), Soboń (14), Hałdaś (13), Słobodzian (10), Sieńko (8), Poradzisz (7), Kaczmarczyk (6), Czyrek (4), Cisek, Liuras.

Poprzedni artykułPark Centralny świeci się mniej. Wprowadzono zmiany po uwagach mieszkańców [FOTO]
Następny artykuł500+ i inne świadczenia także dla uchodźców z objętej wojną Ukrainy