Strona główna 112 Na spacerze natknął się na niewybuch

Na spacerze natknął się na niewybuch

0

Mieszkaniec Żarowa podczas spaceru po lesie natknął się na pozostałość z czasów II wojny światowej. Na zgłoszenie zareagowała policja.

– We wtorek 8 marca, w godzinach porannych  podczas spaceru mieszkaniec gminy Żarów w kompleksie leśnym  pomiędzy miejscowościami Pożarzysko a Imbramowice (gm. Żarów) zauważył leżący na ziemi pocisk. O znalezisku natychmiast został powiadomiony dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, który na miejsce skierował policjantów z grupy minersko – pirotechnicznej. Funkcjonariusze  potwierdzili fakt ujawnienia niewybuchu w postaci skorodowanego pocisku moździerzowego, pochodzącego najprawdopodobniej z czasów  II wojny światowej. Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Głogowa, który przejął niebezpieczne znalezisko – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

– Na terenie powiatu świdnickiego regularnie ujawniane są różnego rodzaju niewybuchy, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej. Pomimo iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne, w rzeczywistości, pomimo upływu lat, nadal mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. Nie przenośmy ich, nie dotykajmy ich – a o takim znalezisku należy od razu powiadomić policję – zachęca rzeczniczka.

/Źródło i zdjęcie KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułSUP – Jak wybrać odpowiednią deskę
Następny artykułUciekał przed ostrzałem, wpadł na rosyjskie czołgi, ale zadanie wykonał. Świdniczanin dotarł z darami do Kijowa i uratował ponad 20 zwierząt [FOTO]