Strona główna 0_Slider Łabędź spacerował środkiem drogi. Nietypowa akcja ratunkowa

Łabędź spacerował środkiem drogi. Nietypowa akcja ratunkowa [FOTO]

0

Do nietypowej interwencji policji doszło kilka dni temu w Słotwinie. Dyżurny świdnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o wystraszonym łabędziu, który spaceruje środkiem drogi i blokuje ruch.

Informacja o zabłąkanym łabędziu wpłynęła do świdnickiej policji w nocy z czwartku na piątek, około godziny 23.00. – Na miejsce wysłany został patrol wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy, który potwierdził zgłoszenie. Ptak nie potrafił samodzielnie opuścić drogi i stanowił zagrożenie dla innych kierujących. Policjanci ruszyli na pomoc – relacjonuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Wystraszony łabędź, mimo podejmowanych przez mundurowych prób nakierowania go w stronę pobliskiego stawu, nie wykazywał tym zainteresowania. Mundurowi podjęli decyzję o przymusowym przetransportowaniu go w bezpieczne miejsce – do pobliskiego zbiornika wodnego w Komorowie. Podczas tej niecodziennej interwencji nikomu nic się nie stało. Zwierzę nie ucierpiało i nie wyrządziło żadnych szkód. Łabędź szczęśliwie wrócił do swojego naturalnego środowiska – opowiada Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułHarcerskie zajęcia dla dzieci/заняття харцежів(польских скаутів)
Następny artykułPraca w opiece w Niemczech: z agencją czy na własną rękę?