Zakończyły się odbiory kolejnych placów zabaw powstających na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Tym razem do użytku oddano strefy rekreacyjne w Pasiecznej, Tomkowej, Nowym Jaworowie i Milikowicach. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1 mln 170 tys. złotych.

Na realizację budowy stref rekreacyjnych we wszystkich miejscowościach gmina Jaworzyna Śląska pozyskała kwotę 3,3 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Obecnie trwają prace przy budowie kolejnych obiektów w Czechach, Piotrowicach Świdnickich oraz Pastuchowie na terenie szkoły podstawowej. W Bolesławicach oraz Bagieńcu realizacja zadania nastąpi do końca 2022 roku. W Bolesławicach pozyskana została działka i realizowany jest projekt budowlany. Natomiast w Bagieńcu trwa oczekiwanie na zmianę planów zagospodarowania przestrzennego.
/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

![Lokalni samorządowcy z wojewodą Anną Żabską rozmawiali o budowie miejsc schronienia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC_8935-238x178.jpg)

![„Bezpieczna trzydziestka piątka”. Policjanci podsumowują dwutygodniową akcję [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/411-351693-100x75.jpg)
![Wyprzedzał na zakazie i podwójnej ciągłej. Manewr zarejestrowała samochodowa kamera [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/wyprzedzanie-DW283-2026.04.17-100x75.jpg)



![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)