Strona główna Wydarzenia Żarów Fundacja Babcia i Dziadek przekazała sprzęt i środki medyczne dla szpitala na...

Fundacja Babcia i Dziadek przekazała sprzęt i środki medyczne dla szpitala na Ukrainie

0

Do pomocy społeczności ukraińskiej włączyło się dotychczas wiele instytucji i organizacji działających na terenie gminy Żarów. Fundacja Babcia i Dziadek przekazała ostatnio sprzęt i środki medyczne do szpitala w Tarnopolu.

Wśród przekazanych darów znalazły się nowe wózki inwalidzkie, aparat USG, protezy nóg, środki opatrunkowe, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, strzykawki, rękawiczki jednorazowe, płyny do dezynfekcji, materace przeciwodleżynowe, środki do pielęgnacji, koce termiczne, ciśnieniomierze i testy na COVID-9. Wszystkie dary zostały zawiezione do szpitala w Tarnopolu i przekazane poszkodowanym w wojnie z Rosją.

Skala kryzysu humanitarnego na Ukrainie rośnie z każdą minutą. Szpitale nie mają wystarczających środków do zapewnienia pomocy medycznej wszystkim potrzebującym. Pomoc płynie także z Fundacji Babcia i Dziadek. Mamy nadzieję, że będzie to istotna pomoc, która przyczyni się do tego, że zdrowie i życie potrzebujących będzie ratowane – mówi Stanisław Łukaszów z Fundacji Babcia i Dziadek w Żarowie.

Fundacja Babcia i Dziadek, działająca na terenie Żarowa, od samego początku wybuchu wojny na Ukrainie deklaruje swoją pomoc dla obywateli Ukrainy. Kilka tygodni temu przekazała wózki inwalidzkie i inny sprzęt medyczny, który trafił już do Szpitala Wojskowego w Tarnopolu na Ukrainie. Wsparcie Fundacji Babcia i Dziadek nie ogranicza się tylko do pomocy rzeczowej. Fundacja we współpracy z Domem Opieki Społecznej Żar-Med w Żarowie przyjęła grupę uchodźców pod swój dach.

Wspólnie z Fundacją Babcia i Dziadek intensywnie pracujemy nad realizacją pomocy dla tego dotkniętego przez wojnę kraju. Ta pomoc prowadzona jest na wielu płaszczyznach. Dzięki współpracy z takimi organizacjami mamy pewność, że nasze wsparcie pozwoli odpowiedzieć na realne i szybko zmieniające się potrzeby. Dziękujemy Fundacji Babcia i Dziadek za to, że w tych niezwykle trudnych czasach solidaryzują się z potrzebującymi obywatelami Ukrainy. W pełni popieramy taką pomoc, w którą również z wielkim zaangażowaniem się włączamy – dopowiada burmistrz Leszek Michalak.

Fundacja Babcia i Dziadek organizuje teraz zbiórkę leków, środków opatrunkowych i medycznych. – Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wspomóc szpital na Ukrainie, prosimy przynosić wyżej wymienione dary do siedziby Fundacji przy ul. Słowackiego 6 w Żarowie. Potrzebne są: środki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe dla dzieci i dorosłych, strzykawki, venflony, koce termiczne, materace, przeciwodleżynowe, rękawiczki jednorazowe, środki opatrunkowe, igły, syropy na kaszel i gardło dla dzieci, ręczniki jednorazowe, aparaty do przetaczania płynów – zachęcają.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułZ honorami odprowadzili Henryka Panka w ostatnią drogę
Następny artykułMały york czeka na właściciela [Akyualizacja]