Strona główna 0_Slider Starostwo przygotowało miejsca dla uchodźców w schronisku młodzieżowym

Starostwo przygotowało miejsca dla uchodźców w schronisku młodzieżowym

0

Na terenie schroniska młodzieżowego przy ulicy Kanonierskiej w Świdnicy starostwo powiatowe przygotowało miejsca dla uchodźców z pogrążonej w wojnie Ukrainy. – Na razie udostępnione zostało jedno piętro. Będą czynione starania związane z przygotowaniem pozostałej części obiektu. Jeżeli będzie taka konieczność to będziemy uruchamiali kolejne punkty – mówi Piotr Dębek, rzecznik starostwa.

W Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej 33, oprócz trwającej zbiórki darów, prowadzona jest baza mieszkań i pokojów dla uchodźców. Osoby, które chcą udzielić pomocy proszone są o kontakt z Centrum Organizacji Pozarządowych w Świdnicy pod numerami telefonów: 74 856 29 97 oraz 74 856 29 96. Wolontariusze obsługujący infolinię będą również udzielać informacji o aktualnych potrzebach. Uruchomiony został również specjalny e-mail – [email protected]. Można tam zgłaszać chęć udzielenia pomocy obywatelom Ukrainy, ale także zwrócić się z prośbą o otrzymanie pomocy.

Z inicjatywy Dawida Sobczyka, społecznika i pracownika samorządowego w gminie Marcinowice, powstała baza mieszkań i pokojów dla uchodźców, dostępnych na terenie powiatu świdnickiego i sąsiednich. Zgłaszać się można za pośrednictwem dedykowanego formularza. Na Facebooku dodatkowo uruchomiona została grupa pomocowa.

/Starostwo Powiatowe w Świdnicy, mn/

Poprzedni artykułKawa ristretto – jaka to kawa?
Następny artykułJaka etykieta przyciągnie wzrok klientów?