Strona główna Wydarzenia Strzegom Prawie 300 tysięcy złotych na nagrody za odnowione budynki

Prawie 300 tysięcy złotych na nagrody za odnowione budynki

0

Właściciele strzegomskich budynków, którzy podjęli się remontów już po raz 11. sięgnęli po nagrody w organizowanym przez lokalny samorząd konkursie „Odnów i wygraj”. W tym roku do rozdysponowania przeznaczono 273 tysiące złotych.

Uroczysta gala, na której ogłoszono wyniki, odbyła się 14 lutego w sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury. Uczestniczyły w niej władze Strzegomia, przedstawiciele Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Strzegomiu, przedstawiciele poszczególnych wspólnot mieszkaniowych oraz właściciele domów jednorodzinnych z terenu gminy.
W 11. edycji konkursu, za rok 2021, wzięło udział 16 wspólnot (domów wielorodzinnych), 9 budynków jednorodzinnych oraz 1 budynek inny niż mieszkalny.

W kategorii domów wielorodzinnych zwyciężyły ex aequo: Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Kościuszki 3 i Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Kościuszki 5. Strzegomskie wspólnoty otrzymały nagrodę w wysokości po 35 tys. zł.

W kategorii budynków jednorodzinnych najlepszy okazał się właściciel domu na ul. Brzegowej 57 w Strzegomiu – nagroda w wysokości 4 tys. zł, zaś w kategorii budynków innych niż mieszkalne – Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. zlokalizowany przy ul. Paderewskiego 13 w Strzegomiu – nagroda w wys. 5 tys. zł.
/Źródło: zdjęcia i informacja udostępnione przez burmistrza Zbigniewa Suchytę/
Poprzedni artykuł„Setka” przekroczona, Żary pokonane
Następny artykuł„Nazywam się Miliard”. Zatańczyli przeciw przemocy wobec kobiet [FOTO/VIDEO]