Strona główna Wydarzenia Świdnica Ponad 300 tysięcy złotych na laptopy i tablety

Ponad 300 tysięcy złotych na laptopy i tablety

0

336 820,00 zł. rządowego dofinansowania trafi do gminy Świdnica z przeznaczeniem na zakup komputerów, laptopów i tabletów dla uczniów z gmin popegeerowskich.

Celem ogłoszonego w 2021 r. programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” jest pomoc w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin. Dofinansowanie w ramach programu będzie przyznawane na zakup sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną oraz na dostęp do internetu.

W gminie Świdnica zostanie zakupionych 15 komputerów stacjonarnych, 78 laptopów oraz 3 tablety. Osoby, które wnioskowały o dostęp do internetu otrzymają takie wsparcie.

Z uwagi na duże zainteresowanie programem pierwotnie zakładane stawki na komputer stacjonarny i laptop zostały zmniejszone z 3,5 tys. do 2,5 tys. zł, a w przypadku tabletów z 1,5 tys. zł. do 1,0 tys. zł.

W kolejnym etapie zostanie przeprowadzone postępowanie przetargowe, które wyłoni dostawcę sprzętu komputerowego i usług internetowych. Projekt sfinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczonych na walkę ze skutkami pandemii COVID-19 – ReactEU.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułCel jest jeden. Zagrają o komplet punktów!
Następny artykułProces sołtyski Wirek odroczony. Jej pies od roku pozostaje na utrzymaniu fundacji i darczyńców