Strona główna 0_Slider Olimpijski znicz w Świdnicy „zapłonął”, czas na walkę o medale!

Olimpijski znicz w Świdnicy „zapłonął”, czas na walkę o medale! [FOTO]

0

70 zawodników i zawodniczek z terenu ośmiu województw (mazowieckie, łódzkie, śląskie, małopolskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie i opolskie) rozpoczęło właśnie walkę o medale w łyżwiarstwie figurowym podczas rozgrywanej między innymi w Świdnicy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych sportowych imprez w roku. Gęste sito kwalifikacji sprawia, że do finałowych zawodów kwalifikują się tylko najlepsi z najlepszych młodych sportowców kategorii juniorskich. O medale i punkty walczą dla siebie, ale też dla województw, które reprezentują. Wydarzenie ma wyjątkową oprawę. Towarzyszy mu olimpijski ceremoniał z zapaleniem znicza i specjalnym ślubowaniem zawodników, trenerów i sędziów. Nasze miasto gości OOM w Sportach Zimowych już po raz piaty, ostatni raz w 2016 roku. Obok Świdnicy, miastami współgospodarzami XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych są: Duszniki Zdrój, Stronie Śląskie, Szklarska-Poręba – Jakuszyce, Karpacz, Zieleniec, Jelenia Góra, Wałbrzych, Tychy, Bytom, Zakopane i Tomaszów Mazowiecki.

Na zawody łyżwiarskie przyjechało ponad 70 zawodników i zawodniczek z ośmiu województw (mazowieckie, łódzkie, śląskie, małopolskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, opolskie). Czy będą wśród nich przyszli olimpijczycy na „dużych” igrzyskach olimpijskich? Pewnie tak. W przeszłości szlify na świdnickim lodowisku zbierała między innymi Anna Rechnio, reprezentantka Polski na IO w 1994 i 1998 roku. To do dziś nasza najlepsza olimpijka jeśli chodzi o występy biało-czerwonych solistek podczas zimowych igrzysk olimpijskich. Rechnio zajęła wysokie 10. miejsce podczas zawodów w Lillehammer w 1994 roku. Przyjazd do Świdnicy awizowało wiele znakomitości ze światka łyżwiarstwa figurowego, między innymi trzykrotny olimpijczyk, a aktualnie trener klubu z Torunia – Mariusz Siudek, czy znana z transmisji telewizyjnych ekspertka i sędzina Halina Gordon-Półtorak.

Dziś w samo południe odbyła się uroczysta ceremonia rozpoczęcia zawodów. Sportowa rywalizacja w piątek trwa od 12.45 do 17.00, a walka toczy się w kategoriach: solistek, solistów i par tanecznych. Uczestnicy ponownie na lód wyjdą w sobotę, 26 lutego, a finały zaplanowano na niedzielę.

PROGRAM ZAWODÓW

Łyżwiarstwo figurowe

Piątek, 25.02

12.00 – Ceremonia otwarcia

12.45-17.00 – zawody (soliści, solistki, pary taneczne)

Sobota, 26.02

10.00-17.15 – zawody (soliści, solistki, pary taneczne)

Niedziela, 27.02

9.30-12.45 – zawody (soliści, solistki)
13.15 – Ceremonia dekoracji i zakończenia zawodów

Pełen program: http://oomdolnyslask.pl/sports/lyzwiarstwo-figurowe/

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułUciekał przed policją, bo jego auto nie miało ważnych badań technicznych
Następny artykułZamówił robota kuchennego. Towaru nie otrzymał, a kontakt ze sprzedawcą się urwał