Strona główna 0_Slider Najmłodsi mieszkańcy gminy Świdnica przygotowali musical. Wkrótce premiera

Najmłodsi mieszkańcy gminy Świdnica przygotowali musical. Wkrótce premiera

0

Przez ostatni tydzień Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie (SSM) ponownie rozbrzmiewało śpiewem i muzyką. Wszystko za sprawą dziesiątej już edycji warsztatów profilaktyczno–wokalnych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Uzdolniona wokalnie i teatralnie młodzież z placówek oświatowych gminy Świdnica wraz ze swoimi mentorami i opiekunami pracowała nad materiałem do 10 już płyty, a kolejnym efektem będzie muzyczne widowisko.

18 lutego o godz. 18.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury formacja „Rozśpiewanie dzieciaki z gminy Świdnica” zaprezentuje rodzaj musicalu pt. „Dzielmy się nadzieją” , opracowanego na podstawie piosenek z kolejnych edycji płyt warsztatowych w latach 2006-2021 w SSM w Lubachowie.

Na bazie wcześniej nagranych piosenek warsztatowych autorstwa Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna pojawił się pomysł na połączenie muzyki z teatrem nawiązującym do elementów profilaktyki, a w szczególności problemu zamknięcia się młodych ludzi w świecie technologii, a przez to zaniedbywania wzajemnych relacji rówieśniczych i rodzinnych zarówno przez młodzież, jak i przez dorosłych. – W tym cyfrowym świecie często zapominamy o rzeczywistości, która realnie dotyka każdego człowieka – jego wrażliwości, uczuć, trosk i problemów, z którymi coraz trudniej jest poradzić sobie w osamotnieniu – mówi Tadeusz Szarwaryn.

Od 10 lat organizacja muzycznych warsztatów wokalnych realizowana jest m.in. dzięki Gminnemu Studiu Nagrań. W 2012 roku przy wsparciu funduszy unijnych zostały kupione mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany w kwocie 6,2 tys. zł.

Przy musicalu młodzież wsparło grono dorosłych:

Scenariusz i słowa piosenek: Tadeusz Szarwaryn
Opracowanie wokalne: Anna Lutz, Dariusz Jaros
Choreografia: Anna Lutz
Aranżacja utworów: Dariusz Jaros
Miks, mastering: Paweł Zając
Współpraca: Joanna Jaros, Lidia Obidzińska

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykuł(Po)łączą nas góry! Ruszył nabór wolontariuszy i uczestników do wyjątkowego projektu
Następny artykułResort zdrowia raportuje więcej zgonów i zakażeń koronawirusem