Strona główna 0_Slider Komu przekazać 1% podatku? Wesprzyj Emilkę Pawlak

Komu przekazać 1% podatku? Wesprzyj Emilkę Pawlak

0

Trwa okres rozliczeń z fiskusem. To okazja, by oddać 1 procent podatku wybranej organizacji pożytku publicznego, a tym samym wesprzeć leczenie, działania sportowe, kulturalne lub edukacyjne. Dzisiaj zachęcamy do przekazania 1% na rzecz leczenia i rehabilitacji Emilki Pawlak.

Emilka przyszła na świat 31 lipca 2010 roku w stanie ogólnym bardzo ciężkim. Jej siostra bliźniaczka zmarła wewnątrzmacicznie około dwa dni przed porodem. Skutkiem tego było silne niedotlenienie oraz ciężka zamartwica okołoporodowa. Dziś Emilka cierpi na hydranencefalię – bardzo rzadką wadę mózgu, która oznacza, że dwie półkule nie istnieją, a ich miejsce zajmują torbiele wypełnione płynem mózgowo-rdzeniowym. Dodatkowo schorzeniu temu towarzyszy małogłowie, padaczka lekooporna, refluks przełykowo-żołądkowy, przewlekła choroba nerek i zanik nerwów wzrokowych.

Emilka nie siedzi, nie chodzi, nie obraca się, nie bierze zabawek do rączek. Jednak ma niesamowitą wolę i chęć życia. Kocha i chce być kochana. Walczy dzielnie o każdy, kolejny dzień, tak jak kiedyś walczyła o swoje życie – mówią jej rodzice, Agnieszka i Jarosław. Jak dodają, kompleksowa, codzienna i systematyczna rehabilitacja, wspomagające metody rozluźniania mięśni oraz wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne to szansa na poprawę stanu zdrowia, uśmierzenie bólu i cierpienia oraz psycho-ruchowy rozwój Emilki.

Wsparcie można okazać przekazując 1% Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, nr KRS 0000037904, podając jako cel szczegółowy: „14691 Pawlak Emilia”. Pomoc finansową można również przekazać dokonując przelewu na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” (01-685 Warszawa, ul. Łomiańska 5): 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, z dopiskiem w tytule: „14691 Pawlak Emilia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”.

Czekamy na zgłoszenia

Komu ze Świdnicy i powiatu świdnickiego warto podarować skromną część podatku? Kogo wesprzeć? Czekamy na zgłoszenia. Dane organizacji lub osoby oczekującej na pomoc prosimy przesyłać wraz ze zdjęciem, opisem oraz numerem kontaktowym do opiekuna osoby lub przedstawiciela organizacji na adres [email protected], wpisując w temacie 1% i nazwisko lub nazwę organizacji. Otrzymane zgłoszenia będą sukcesywnie publikowane na łamach Swidnica24.pl. Ogłaszane będą WYŁĄCZNIE osoby i organizacje związane ze Świdnicą i powiatem świdnickim.

/opr. mn/

Poprzedni artykułRaport resortu zdrowia o zakażeniach
Następny artykułUdzielą bezpłatnej porady. Rusza Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw