Strona główna 0_Slider Kolejne miliony na szkoły powiatowe. Na dachach pojawią się panele słoneczne

Kolejne miliony na szkoły powiatowe. Na dachach pojawią się panele słoneczne

0

Ma być nie tylko ładniej i cieplej, ale także oszczędniej. Powiat świdnicki 5 milionów złotych w tym roku przeznaczy na kolejne remonty w szkołach. Udało się także pozyskać  dofinansowanie z budżetu państwa.

Na zdjęciu efekt I etapu prac w I LO w Świdnicy

Priorytetem pozostaje dokończenie inwestycji pod nazwą „Termomodernizacja budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy – II etap” rozpoczętej w 2021 roku. W ramach prac planowane jest wykonanie kompletnej sieciowej instalacji fotowoltaicznej o mocy co najmniej 49,8 0kWp oraz dalszy etap termomodernizacji budynku. Koszt prac ma wynieść ok. 1 mln. zł.

To nie jedyne prace termomodernizacyjne w powiatową infrastrukturę oświatową. W 2022 roku planowana jest także modernizacja kotłowni w budynku Zespołu Szkół w Strzegomiu, modernizacja kotłowni w Zespole Szkół Budowlano – Elektrycznych, I etap termomodernizacji budynku głównego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy (II LO) oraz przebudowa budynku głównego III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. W planach jest także wykonanie dokumentacji projektowej dla dwóch inwestycji: termomodernizacja budynku głównego Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy i modernizacja kotłowni w budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 10. Całość prac pochłonąć ma kwotę blisko 5 mln. zł.

W ramach prac termomodernizacyjnych dokończona ma zostać inwestycja w Zespole Placówek w Bystrzycy Górnej. Również tam w planach jest montaż instalacji fotowoltaicznej. Koszt dokończenia zeszłorocznej inwestycji to ok. 300 tys. zł.

Inwestycje w powiatową infrastrukturę oświatową realizowane będą głównie ze środków własnych budżetu powiatu świdnickiego za wyjątkiem termomodernizacji głównego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy przy ul. Równej 11. Na to zadanie złożony został wniosek o dofinansowanie inwestycji z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład, efektem czego było otrzymanie wstępnej promesy przez na dofinansowanie inwestycji w wysokości 3.229.700,00 zł.

/Źródło Starostwo Powiatowe w Świdnicy, opr. red./

Na zdjęciach efekt I etapu prac modernizacji budynku I LO im. Jana Kasprowicza:

Poprzedni artykułWodociągowcy pracują przy „grzybku”. Będzie przerwa w dostawie wody
Następny artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim