Strona główna Artykuł sponsorowany iPhone 8 a wydajność baterii

iPhone 8 a wydajność baterii

0

Popularność iPhone 8 to ciekawy fenomen – pod względem designu model nie przyniósł rewolucji. Rola ta przypadła iPhone’owi X, który debiutował praktycznie w tym samym czasie.

Wzornictwo modelu X szybko skopiowali inni producenci, ale to iPhone 8 przetrwał na rynku znacznie dłużej – produkcję oficjalnie zamknięto dopiero w 2020 roku, podczas gdy iPhone X „zgasł” jeszcze w 2018.

iPhone 8 cały czas na topie
iPhone 8 nie tylko w dalszym ciągu pozostaje w rękach wielu zadowolonych dotychczasowych właścicieli, lecz nieprzerwanie zyskuje nowych. Ponad 86 milionów sprzedanych egzemplarzy (razem z iPhonem 8 Plus) jeszcze przed zamknięciem głównego kanału dystrybucji. Sprzedaży wersji refurbished – czyli odnowionych – Apple nie liczy, a być może powinno. Liczby na pewno zrobiłyby wrażenie.

Szansa natrafienia na faktycznie nowy egzemplarz graniczy z cudem. Można jednak bez kłopotu nabyć telefon odnowiony i liczyć na uczciwość sprzedawcy lub też upolować od prywatnego właściciela, by już dalej przywracać go do dawnej świetności na własną rękę.

Czy warto?

Jeśli uda się kupić ten telefon w przystępnej cenie, to dobrze byłoby zainwestować trochę grosza, by mieć pewność, że wszystko działa jak trzeba – w szczególności bateria.

Pojemność baterii a eksploatacja iPhone 8
iPhone 8 to wręcz idealna budżetowa opcja dla tych, którzy chcą ostrożnie przenieść się z Androida na iOS i przetestować nowy „ekosystem”, bez narażania się na ogromny wydatek. Urządzenie otrzymało aktualizację do iOS 15 i biorąc pod uwagę zwyczaje Apple będzie mogło liczyć na jeszcze co najmniej 2 lata wsparcia.

Konstrukcja z 2017 roku sprawia jednak, że słusznie można mieć pytania co do wydajności baterii iPhone 8 tak nowego, jak i pochodzącego z drugiej ręki. Trzeba mieć na uwadze, że bateria iPhone 8 (i następcy w formie iPhone SE 2020) posiada pojemność 1821 mAh, w związku z czym należy tutaj liczyć się z kompromisem.

Czas pracy iPhone’a 8 na jednym ładowaniu będzie prawdopodobnie krótszy – zwłaszcza, gdy urządzenie ma docelowo pracować na najnowszej wersji systemu. Różnica pomiędzy optymalizacją pod procesorem A13 Bionic i A11 Bionic będzie tutaj zauważalna.

Rzecz jasna, w praktyce jest to kwestia uzależniona od indywidualnego charakteru użytkowania sprzętu przez właściciela. Mniej katowany grami, nagrywaniem czy wideokonferencjami iPhone 8 zdolny jest pokonać swojego następcę.

Dlaczego wymiana baterii iPhone 8 to priorytet?
Nie zmienia to faktu, że wymiana baterii iPhone 8 powinna być pierwszą rzeczą do zrobienia po zakupie telefonu z rynku wtórnego – zwłaszcza, gdy pochodzi od osoby prywatnej i nie był odnawiany.

Ta drobna inwestycja jest niezbędna do tego, aby użytkowanie tego modelu było naprawdę komfortowe i pozwalało na poznanie świata iPhone’ów od najlepszej strony.

Sprawdź w ustawieniach poziom pojemności baterii jeszcze przed sfinalizowaniem zakupu. Jeśli wartość ta oscyluje w okolicach 85% wartości pojemności pierwotnej lub niższej, to nie ma sensu zwlekać z wymianą baterii na nową.

Zużyty akumulator znacznie spowalnia działanie systemu powodując, że wydajność spada na łeb na szyję. Wymiana baterii na nową przywraca pierwotne osiągi iPhone 8 i sprawia, że sprzęt poradzi sobie nawet z kolejnymi głównymi aktualizacjami iOSa.

Dobre nawyki podczas użytkowania iPhone 8
Jak wydajnie i długo pracować po tym, gdy w iPhone 8 wymiana baterii właśnie została przeprowadzona? Przede wszystkim nowy akumulator powinno się ładować tylko z użyciem oryginalnych lub certyfikowanych akcesoriów (certyfikat Made for iPhone).

Sama bateria bezdyskusyjnie też musi być oryginalna, by była wydajna i bezpieczna. Trzeba więc wybrać serwis iPhone, który stosuje tylko oryginalne części wymienne w ramach tej naprawy – taką usługę oferuje wrocławski AppleFix realizujący serwis wysyłkowy dla klientów z całej Polski.

Kolejna kwestia to nieobciążanie baterii tym, co zbędne – warto ograniczyć działanie usług lokalizacyjnych do minimum i wyłączać aplikacje działające w tle. Dobrze też przestawić się na tryb ciemny oraz włączyć automatyczną regulację podświetlenia ekranu.

Prawidłowa konserwacja to także utrzymywanie poziomu naładowania akumulatora w zakresie 20 do 80% oraz trzymanie telefonu z dala od ekstremalnie niskich i wysokich temperatur.

Jedna inwestycja i drobne zmiany ustawień zauważalnie wpłyną na przedłużenie cyklu życia baterii oraz czasu pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Wprowadź je i korzystaj ze wszystkich możliwości swojego iPhone’a 8.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKraksa na Trybunalskiej w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułNie czyszczą kominów, palą byle czym. Niemal nie ma dnia bez interwencji strażaków