Strona główna 0_Slider Fantastyczna zabawa i absolutne święto zimowych dyscyplin sportowych w Świdnicy!

Fantastyczna zabawa i absolutne święto zimowych dyscyplin sportowych w Świdnicy! [DUŻO ZDJĘĆ]

0

Za nami dwudniowa zabawa w ramach Zimowej Akademii Sportu, jaka miała miejsce w poniedziałek i wtorek (31 stycznia oraz 1 lutego) na terenie hali widowiskowo-Sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno. Młodzi uczestnicy mierzyli się z zimowymi dyscyplinami sportu pod okiem honorowych gości – biathlonistki Krystyny Guzik (Pałki), czterokrotnej uczestniczki zimowych igrzysk olimpijskich i Bartosza Łobazy, mistrza Polski w curlingu!

Zarówno w poniedziałek, jak i wtorek walka podzielona była na dwie sesje – od godziny 9.00 do 12.00 i od 13.00 do 15.00. Na początku zmagania toczyły się w eliminacjach, a następnie przechodzono do finałów, gdzie gra toczyła się o medale i nagrody rzeczowe przygotowane przez organizatorów przedsięwzięcia. Wstęp i udział w zawodach był bezpłatny, a swoich sił mógł spróbować każdy. W biathlonie można było postrzelać z broni laserowej, rozegrać mecz hokeja lub minihokeja, rywalizować w curlingu, wsiąść na saneczki, poszusować deską snowboardową, a w specjalnym symulatorze narciarskim zmierzyć się ze stromym, ośnieżonym stokiem. Wszyscy zawodnicy i zawodniczki otrzymali też specjalne karty uczestnika, na których zbierali pieczątki za pokonanie każdej konkurencji. Na koniec karty sportowca wymieniane były także na słodycze i nagrody.

Stanowiskom sportowym towarzyszyła do tego wystawa historyczna dotycząca zimowych igrzysk olimpijskich i startów Polaków z atrakcyjnymi eksponatami. Można był z blisko zobaczyć medale wywalczone przez biało-czerwonych podczas najważniejszej imprezy czterolecia w Vancouver, czy Soczi. Do tego doszły warsztaty prowadzone przez znanych sportowców – czterokrotną uczestniczkę zimowych igrzysk olimpijskich w biathlonie – Krystynę Guzik (wcześniej Pałkę) i Bartosza Łobazę, mistrza Polski w curlingu. Ten drugi mocno propaguje rozwój curlingu w naszym mieście, gdzie coraz prężniej działa klub DKC Dzik Świdnica.

Każda z zimowych dyscyplin olimpijskich jest dyscypliną niszową, razem tworzą atrakcję. Prezentując wszystkie w jednym miejscu, postanowiliśmy przybliżyć je dzieciom w atrakcyjnych formach aktywności, tak aby mogli spróbować rywalizacji. Chcemy, aby poczuli zimowe dyscypliny, szczególnie przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie 2022 – podkreślali przed całą akcją przedstawiciele Zimowej Akademii Sportu, którzy w Świdnicy pojawili się zresztą już w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas gościli w Szkole Podstawowej nr 105, a w zawodach wystartowali czwartoklasiści z niemal wszystkich świdnickich szkół.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński, OSiR/

Poprzedni artykułPodziękowania za troskę i wrażliwość
Następny artykułW Świdnicy powstanie trzecie schronisko dla bezdomnych. Radni widzą kolejne kłopoty